Losowe zawiechy SKR 1.3

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1353
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 717

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: JGFTW »

Krychol rc pisze: Napisałem w pierwszym poście, że występuje na Ocroprincie, karcie SD i karcie SD z totalnie odciętym raspberry.
Ok, czyli to raczej dotyczy samej drukarki/ustawień.

A czy jak się zawiesza to się resetuje wszystko czy po prostu się zatrzymuję (silniki, grzałki dalej chodzą) ?
Sprawdzałeś zapewne jak te pliki wyglądają w jakimś notatniku czy coś, polecenia się nie urywają nagle ? Plik jest cały ?
Awatar użytkownika
Krychol rc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:24
x 4

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: Krychol rc »

Pliki musza być ok bo zawsze używałem Slicera PE i było ok a tez jaki pisałem jeden wydruk wyjdzie kilka nie z tego samego pliku, w nocy wyszedł ok rano wstawiłem nowy i już koło 9 podglądając na kamerce drukarka stała :/
Co się dzieje z drukarka to będę musiał zobaczyć jak się zatrzyma i będę w domu bo zawsze wyłączałem ja zdalnie przez octoprinta jak widziałem ze stoi w miejscu, wiem tylko tyle ze się rozłączała z malina ale żadnych błędów w octo nie widziałem :/
Dzisiaj pożyczę od kolegi mks gen i zobaczymy co będzie na tym.
xpytonx
Postów w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:20
x 26

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: xpytonx »

A ja tak zapytam nieśmiało... w jakiej kondycji masz zasilacz? (kondensatory filtrujące)
Czy kable sygnałowe miedzy TFT a np kablami z silników krokowych przypadkiem nie idą równolegle? (jeśli tak to pamiętaj żeby unikać tego.)
Jaka jest długość kabla kabli komunikacyjnych miedzy TFT a płytą?
Awatar użytkownika
Krychol rc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:24
x 4

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: Krychol rc »

Nie mam TFT mam zwykły 128x64.
Nie wiem w sumie w jakiej jest kondycji, podmieniłem dzisiaj płytkę na MKS gen L i zobaczymy czy coś się poprawi, jak nie to chyba zostanie tylko zasilacz.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: Domell »

Ostatnio mi restartowało dwie drukarki przez g code cięty curą, jak zapisałem to samo raz jeszcze to problem znikną.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: Berg »

1. Jako, że masz już wpięte rPi, to przeszedł bym na Klippera. Co prawda sam akurat nie używałem (jeszcze) Klippera z MKS PRO ale mam w planie, ponoć działa. To powinno wyjaśnić kwestie softu.

2. Ktoś na poprzedniej stronie już pytał. Jak wygląda drukarka w czasie tej zwiechy. Czy reaguje na wyświetlaczu, czy zwisła, czy się zresetowała?

3. Czy coś jest w logu octo?
Awatar użytkownika
Krychol rc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:24
x 4

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: Krychol rc »

Niestety nie dorwałem nigdy drukarki osobiście na zawieszenie, zawsze przez octoprinta widząc zwiechę i przerwane połączanie wyłączałem przekaźnik zasilacza.
Obecnie jedzie na MKS GEN L i odpukać jest wszystko ok. i tak zastanawiam się by przetestować klippera.
W logu nic nie zauważyłem :/
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: olo2000pm »

Ja u siebie wymieniłem przewody łączące elektronikę z wyświetlaczem. Dałem takie jak są przy nema 17.
Kilka wydruków poszło bez zawieszenia się drukarki. Jestem pełny nadziei...
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Krychol rc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:24
x 4

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: Krychol rc »

Tylko wymiana tych przewodów mogłaby co najwyżej odpowiadać za łączność z kartą SD a u mnie wywalało na sd, octoprincie itd.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Losowe zawiechy SKR 1.3

Post autor: dragonn »

Wcale nie, jak idzie impuls zakłócenia po przewodzie to potrafi on zresetować procesor.
Przykład - dałem zbyt długi przewód do kamerki do R Pi i ruszanie osiami w drukarce powodowało restart raspberry pi, skrócenie taśmy łączącej kamerkę z Pi rozwiązywało problem.
Generalnie to jak są bardzo duże zakłócenia które przechodzą na przewody to nie tylko one zakłócają pracę z tym elementem który jest nim podłączone ale mogą resetować cały układ. A możliwe że takie LPC jest SKR jest bardziej podatne na zakłócenia niż Atmega w jakiś MKS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”