Problem z wgraniem marlina

Jakość druku Cię nie zadowala?
daxio14
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2020, 08:19

Problem z wgraniem marlina

Post autor: daxio14 »

Witam wszystkich pomocnych ludzi którzy na pewno mi pomogą :D Chciałbym wam po skrócie opisać sytuacje tak więc moja drukarka zrobiona została przeze mnie ok 4 lat temu na bazie Prusa i 3 rework pracuje na rampsie 1.4 i Arduino mega 2560 ostatnimi czasy miałem problemy z jakością wydruku nie kuliste koła trochę nie równe warstwy w osi z więc postanowiłem trochę te drukarkę zmodernizować gdyż na osi z mam śruby M5 które delikatnie mówiąc słabo się sprawdzają więc postanowiłem zmienić je na śruby trapezowe tr8x8 , jak również zmieniłem pasek na osi y również na śrubę tr8x8. Wszystko sobie poobliczalem złożyłem i rzecz jasna zmiana w oprogramowaniu marlin i mam problem bo na win 10 i nowym Arduino wyskakuje błąd z endstop interup y min na angielskim forum wyczytałem zeby spróbować że starsza wersja Arduino bo ten bug czasem się zdarza . Niestety na win 10 nie mogę wgrać nowego oprogramowania bo pisze że już jest nie obsługiwane ...

Więc proszę o porady co zrobić z tym problemem może jakaś nowsza wersja marlina już nie ma takich problemów bo ja lecę cały czas na tej co była wgrywania w 2016 roku :) Bardzo proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Problem z wgraniem marlina

Post autor: Berg »

1. W zasadzie to nie dowiedziałem się na czym polega problem :D czy się nie kompiluje, czy kompiluje ale nie działa po wgraniu.

2. Jeśli mamy pomóc, to potrzebny konkretny log z błędu kompilacji, czy log z komendy M119 jeśli to kłopot po wgraniu oraz załączone plik configuration.h ia configuration_adv.h

3. Raczej to nie jest problem z jakimś bugiem. Możesz ewentualnie użyć zamiast Arduino Microsoft VSCode + PlatformIO

4. tr8x8 na Y to słaby pomysł - za wolno będzie. Jakkolwiek warto się samemu przekonać wrzuć proszę swoje obserwacje, gdy już zacznie działać, może nawet w nowym wątku poświęconym temu tematowi, bo dawno nikt tego nie robił tu na forum.
daxio14
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2020, 08:19

Re: Problem z wgraniem marlina

Post autor: daxio14 »

Witam przepraszam że tak długo nie odpisowalem . Problem rozwiązałem ,polegał na tym że wpisałem ustawienia silnika y tak jak dla osi z czyli z dzielnikiem . Jakoś to dawało błąd do endstopow . Mam jeszcze prośbę a nawet kilka :
1. Jaki wzór zastosować do osi y dla ustawień kroków ?
2 . Czy jest szansa znaleźć jakiś program darmowy do tworzenia modeli 3d ( korzystałem z inventora , solidworksa oraz cati) fajnie by było gdyby potrochu je przypominały :)
3 . Zauważyłem też że zdarza się że podczas drukowania ekstruder zatrzymuje się na chwilę a pochwili znowu rusza czym to może być spowodowane ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”