Sapphirepro Jedzie do końca stołu i gubi kroki

Jakość druku Cię nie zadowala?
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Sapphirepro Jedzie do końca stołu i gubi kroki

Post autor: damianqx »

Siemka,
mam następujący problem, drukarka w losowych momentach raz na 2 warstwie innym razem na 12, jedzie do końca stołu i wraca drukować.
Ale przeważnie jedzie do końca uderza o koniec prowadnic gubi kroki, potem wraca na miejce i drukuje z przesunięciem.
Ruchy wykonuje zawsze pod kątem prostym, raz szybciej raz wolniej, a czasami z prędkością 5mm/min.

Parę dni temu drukowała jeszcze dobrze, wymieniłem hotend na e3d trianglelabs ale to nie powinien być raczej powód? Próbowałem drukować z innej karty ale to samo, inny gcode też.
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Sapphirepro Jedzie do końca stołu i gubi kroki

Post autor: damianqx »

Dziwne to trochę jest, robi jakiś nadmiar kroków a potem to cofa, z ekstruderem tez tak nieraz robi, robi nadmiar kroków że wali taką grubą linię, potem cofa ten filament co wyleciał z dyszy i drukuje dalej na pusto dopóki filament znowu nie dojdzie do dyszy.
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Sapphirepro Jedzie do końca stołu i gubi kroki

Post autor: damianqx »

Cały czas sprawdzam i dzieje się to na każdej osi, Extruder potrafi też cofnąć z 10cm filamentu i potem go załadować i drukować.
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Sapphirepro Jedzie do końca stołu i gubi kroki

Post autor: damianqx »

Może ta drukarka nie chcę przyjmować komend w jakiś sposób? Jak drukuje przez repetier hosta to wali takim czymś.
Załączniki
Bez tytułu.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”