Anycubic 4max pro - ciągłe zapychanie dyszy/bloku

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 4
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4max pro - ciągłe zapychanie dyszy/bloku

Post autor: TDI-CAD »

Teraz jak opanowałem polerowanie łączników, to dorabiam łącznik, który pasuje do oryginalnego radiatora, nie trzeba nic gwintować. Łącznik jest tylko bez kołnierza, szkoda materiału (stop tytanu z niklem), żeby robić sam kołnierz.
blackknight88
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4max pro - ciągłe zapychanie dyszy/bloku

Post autor: blackknight88 »

Tak tak widziałem, że również masz w ofercie :) I również mnie interesuje ten łącznik.

Tylko za 70% więcej mam inne rzeczy :D gdzie na bloku również mi zależy :-(
TDI-CAD
Pozdrawiam, Karol
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4max pro - ciągłe zapychanie dyszy/bloku

Post autor: blackknight88 »

TDI-CAD pisze:Może coś być z temperaturą dyszy. Ale to jakieś czary są....
Zapomniałem zapytać... Twoim zdaniem temperatura jest za niska i dlatego zapycha się dysza i miejsce pomiędzy łącznikiem a dyszą (nie wypływa poza)? Czy raczej za wysoka?

235stopni biorąc pod uwagę, że podaje dobrze (termistor dobrze umieszczony, odpowiednio odbiera ciepło z bloku), raczej mieści się w normie, którą podaje producent.

Ostatnie dwa dni drukowałem z PLA czarnego od Fiberlogy. Bez żadnego problemu. Znów próbuję atakować ABS+...
Pozdrawiam, Karol
rydz
Postów w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3S+RevoSix+MMU2S
x 60

Re: Anycubic 4max pro - ciągłe zapychanie dyszy/bloku

Post autor: rydz »

@blackknight88 zmierzyłem napięcia. To są u mnie oryginalne nastawy.
Kolejność pomiarów jak drukarka leży na plecach (po lewej wejście usb i na kartę):
- 0.95
- 0.97
- 0.93
- 0.76
- 0.95
blackknight88
Jędrek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2020, 19:26
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Anycubic 4MaxPro
x 1

Re: Anycubic 4max pro - ciągłe zapychanie dyszy/bloku

Post autor: Jędrek »

Nie wiem czy był to ten sam czy tylko podobny problem, ale też miałem objawy zapychania się dyszy kiedy zmieniłem filament na ABS.
W jednym z wątków opisałem swój problem i rozwiązanie, które zastosowałem. Daj znać jeżeli by to pomogło.

"Wydaje mi się, że udało mi się rozwiązać problem z drukowaniem z ABS w naszej drukarce Anycubic 4Max Pro.
Moim zdaniem wynika on z błędu konstrukcyjnego elementów ekstrudera, ale od początku.
Zabawę z drukarką (moją pierwszą) rozpocząłem jak pewnie wszyscy od PLA. Drukarka daje bardzo przyzwoity rezulatat, choć w pewnym momencie pojawił się problem wystających (nadlanych) narożników (być może związany ze zmianą Cury dostarczanej z drukarką na nową wersję 4.4 - ktoś sugerował, że pewne funkcje mogą powodować taki efekt). To muszę jeszcze opanować.
Postanowiłem zacząć drukować z ABS. Zakupiłem filament z Plast-Spawu, gdyż z PLA tej firmy byłem zadowolony.
Trzeba zauważyć, że sam filament jest bardziej miękki od PLA i trzeba zwiększyć siłę docisku radełka, aby zapewnić ekstruzję.
Zapodałem filament, druk i radełko kręci, ale z przerwami, nie ma ekstruzji. Popycham filament, idzie. Do czasu. Brak ekstruzji. Element niedokończony.
Temp. 260 stopni. Śruba docisku na maksa, przy rozpoczęciu drukowania popchnięcie filamentu na start. Drukuje. Znów do czasu. Nie wypycha filamentu. Szlak. Może trzeba było kupić Prusę?
Rozbieram głowicę. I ... bingo. W miejscu gdzie spotyka się radełko z nafrezowanym walcem dociskowym z dolnej obudowy wystaje kołnierz na filament, który na końcu jest zaostrzony i dopasowany do geometrii przestrzeni pomiędzy radełkiem i walcem dociskowym.
Ale ze względu na oś obrotu śruby dociskowej przy maksymalnym docisku końcówka tego elementu blokuje rolkę dociskową i nie dociska ona do radełka. A więc dremel i szlifowanie od strony walca, trochę ucinam "szpice" z góry. Składam z powrotem, przy okazji poprawiam zębatkę silnika, aby zębatka radełka na całej szerokości pokrywała się z nią i uruchamiam. Sukces. Właśnie skończyło, wygląda dobrze."
blackknight88
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4max pro - ciągłe zapychanie dyszy/bloku

Post autor: blackknight88 »

Panowie..

1. Dziękuję za pomiar napięć na stepstickach :) Wszystkie poza extruder'owym (przedostatni od lewej) ustawiłem na 1,00 V, a Extruder bodajże na 0,85V. jest w porządku. Wszystko w normie, temperatury również.

2. Widziałem Twój wątek, też skróciłem ciut ten "lejek", więc pewnie to pomogło. Miałem wrażenie, że potrafi zawadzać, skrócenie go o 1mm niczego w fizyce nie zmieniło, a być może pomogło.

Problem rozwiązany. Podniosłem po prostu temperatury... niby wydawało się to logiczne i jasne, ale dziwi mnie to, że dokładnie na tych samych komponentach (nie ruszając nawet napięć uprzednio na stepstickach) się pieprzyło... raczej pomijam rozkalibrowanie.. jedynie co zrobilem to zmieniłem firmware na najnowszy, ale wybór termistora jets dobry w firmware.. a tylko ten parametr raczej odpowiada za temperaturę (pomijam temp min i max do ustawienia)... dziwne, no ale pomogło zwiększenie o 10stopni.. nie bawiłem się w stopniowanie, mam fullmetal wrzucony z dodatkową rurką capricorn (wyższa wytrzymałość temperaturowa) i z bani. Teraz jedynie zwiększyć max temp hotendu w firmware by móc ustawić 275stopni (na LCD można wybrać o 15stopni mniejszą temperaturę niż ta ustawiona w firmware), skompilować i wgrać.. no ale to później.


Zmiany jakie poczyniłęm ostatnio? Poza zmiana oświetlenia LED na białe (nie chciało mi się kroić paska, więc przelutowałem ledy na białe) to zrobiłem nowe okablowanie do extrudera (głowicy).. niestety ta taśma w miejscu wtyczki przy extruderze jest cholernie wrażliwa i zauważyłem, że a to mi się extruder przycinał (strzelał), a to temperatura skakała w repetier host.. potrafiła nagle spadać o 10-15stopni, wzrsatać, idealnie poziomo stać (bez skakania, niemożliwe, za duża bezwładność)... jak ruszałem wtyczką to zaskakiwało...

Niby zamysł producenta dobry, ale kurde nietrafiony z wymianą... nie udało mi się znaleźć choćby typu wtyczki by ją zamówić razem z nową taśmą (choćby na tme), więc zrobiłem zupełnie nowe okablowanie na wtyczkach, które zaś są dolutowane zarówno do płytki centralnej w extruderze i płytki pod spodem drukarki.. po to by to było demontowalne i można było szybko wrócić do oryginału :) Teraz nie ma żadnego problemu, okablowanie oczywiście w oplocie, można po nim skakać i jest git.
Pozdrawiam, Karol
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”