Ender 3 przeskakujący ekstruder

Jakość druku Cię nie zadowala?
xqz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 28 lis 2019, 00:01
x 1

Ender 3 przeskakujący ekstruder

Post autor: xqz »

Cześć.
Mam problem z enderem 3 od jakiegoś czasu.
Mianowicie przy próbie drukowania PLA po jakichś 10 minutach zacina się filament powodując, że radełko przeskakuje jak na filmie.
Nic nie daje podniesienie temperatury czy to 200, 230 czy nawet 260.
Do 5 rano rozkręcałem cały hotend i czyściłem dokładnie i skręcałem ponownie ale po 4 warstwach znów się przytkalo coś.

Hotend od trianglelabs cr10.

Co jeszcze sprawdzić, zmienić? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Ender 3 przeskakujący ekstruder

Post autor: Abys »

Nie grzej do 260C bo uszkodzisz (albo już uszkodziłeś) PTFE po za tym wydzielają się trujące opary (max 250C, bezpiecznie/polecam 240-245C)


Czy PTFE ma kontakt bezpośrednio z dyszą?
Jeżeli tak to:

Prawdopodobnie puszcza ci złączka PTFE i to że rozkręcisz głowicę i złożysz, po kilku retrakcjach wróci do stanu przed.
Kup łącznik od TDI-CAD, wyeliminujesz problem z złączkami i kup nową rurkę PTFE.
Ekstruder przeskakuje bo pewnie ma zbyt duży opór przy pchaniu filamentu, możesz sprawdzić też czy jesteś w stanie ręcznie z wyczuwalnym oporem przepchnąć filament.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
xqz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 28 lis 2019, 00:01
x 1

Re: Ender 3 przeskakujący ekstruder

Post autor: xqz »

Zapomniałem dodać, że hotend to full metal.

Co ciekawe teraz uruchomiłem drukowanie bez chłodzenia ale większą prędkością i się nie zacina jak do tej pory od 3 godzin trwania wydruku.

Czyżby wentylator chłodził jakoś dysze i zastygało w środku powodując zapchanie sie? Skarpeta silikonowa jest założona.
Mar_io
Postów w temacie: 1
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Ender 3 przeskakujący ekstruder

Post autor: Mar_io »

Witam, odświeżę troszkę temat. Mam podobny problem, było okej ale rozebrałem ekstruder i po ponownym złożeniu pojawił się problem z przeskakiwaniem. Szczególnie w krańcowych położeniach stołu i przy wysokich wydrukach. Mam ekstruder aluminiowy, rurka ptfe i niby zero szpady w głowicy. Mam w związku z tym pytanie.
Czy ma być luz przy złączce ekstrudera taki na 1 może 2mm. Drugie pytanie jakie polecacie rurki ptfe i ewentualnie inny sposób na udoskonalenie sprawy tej szczeliny bez wymiany hotendu. Najlepiej kupiłbym nowa rurkę i tuleje gwintowania co wchodzi do głowicy. Mam jednostronnie gwintowaną z rurka malutka ptfe w środku. Widziałem że jedne są podwójnie gwintowane bez tej rurki.

Dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”