Ender 3 przeskuje extruder przy PETG, PLA OK

Jakość druku Cię nie zadowala?
Matlej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2020, 19:41

Re: Ender 3 przeskuje extruder przy PETG, PLA OK

Post autor: Matlej »

japim pisze:Cud że to się w ogóle drukuje w tak niskiej temperaturze. Nie przeczytałeś wytycznych producenta filamentu? Temperatura zazwyczaj napisana jest albo na pudełku albo na samej szpuli z filamentem.
Widzisz... zaufałem na słowo...

zmieniłem na 230 i dalej przeskakiwał zmieniłem na 240 i już jest ok (może raz przeskoczy na 4-5 warstw)

Dziękuję wszystkim za pomoc
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Ender 3 przeskuje extruder przy PETG, PLA OK

Post autor: Gmeracz »

Matley, zadałeś pytanie drukarzom z wiedzą, ale jej nie chcesz przyjąć, bo jesteś zajebisty.
No kurcze nie jesteś. PET musi mieć powyżej 240 i tyle. Bo się nie klei i jest do dupy.
Za mało komentarzy? Czy my o czymś nie wiemy?
// użytkownik zbanowany permanentnie
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ender 3 przeskuje extruder przy PETG, PLA OK

Post autor: sebaq »

Podepnę się pod pytanie, bo mam podobny problem (też Ender 3 i PETG). Z tym, że ekstruder strzela tylko na rozbiegówce, gdy wtłacza 2 warstwę w ruchu powrotnym stołu - filament DD, 220 stopni (dolny zakres zalecany przez producenta). W czasie właściwego wydruku jest ok. Czy to też wina temperatury? Z chęcią bym ją podbił, ale np. pomiędzy 230 a 220 jest niestety duża różnica jeśli chodzi o nitkowanie, nie mogę zapanować nad retrakcją.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ender 3 przeskuje extruder przy PETG, PLA OK

Post autor: McKee »

A próbowałeś 240? 245?
U mnie przy 245 jest mniejsze nitkowanie niż przy 230.
Sam musisz dobrać parametry. Nie bój się eksperymentowania - sprawdź co Twoja drukarka drukuje najlepiej. Liczy się też długość kapilary w dyszy - więc (stosunkowo tania) zmiana dyszy na lepszą (ale firmową a nie jakieś no-name) może dać duże różnice.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ender 3 przeskuje extruder przy PETG, PLA OK

Post autor: sebaq »

Dziękuję, będę działał. Zacznę pewnie od wieży temperatur, bo dla PETG jej jeszcze nie robiłem. Co ciekawe na 220 stopni mam najlepsze wyniki przy długości retrakcji 3 mm, a powyżej już pojawiają się uszkodzenia. To chyba też może być od zbyt niskiej temperatury? Co do dyszy - temat muszę rozpoznać, do tej pory studiując forum nie natrafiłem na temat dot. lepszych dysz do Endera. Ale poszukam dokładniej. Niestety na razie używam tanich dysz.
Matlej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2020, 19:41

Re: Ender 3 przeskuje extruder przy PETG, PLA OK

Post autor: Matlej »

Gmeracz pisze:Matley, zadałeś pytanie drukarzom z wiedzą, ale jej nie chcesz przyjąć, bo jesteś zajebisty.
No kurcze nie jesteś. PET musi mieć powyżej 240 i tyle. Bo się nie klei i jest do dupy.
Za mało komentarzy? Czy my o czymś nie wiemy?
Nie wiem kolego o co Ci chodzi... Zadałem pytanie czemu? dostałem odpowiedź i od razu dostosowałem się do odpowiedzi. CIEKAWOŚĆ jednak pozostała dalej i nic więcej... Więc skąd teza, że dostałem wiedzę i jej nie chcę przyjąć, a tym bardziej skąd pomysł że uważam się za "zajebistego" ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”