Awaria osi X

Jakość druku Cię nie zadowala?
pottier1960
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:45

Awaria osi X

Post autor: pottier1960 »

Witam. Mam drukarkę Flsun. Dzisiaj wydrukowałem bez problemu a a potem nie wiem co się stało. Oś x działa tylko w jedną stronę. Gdy dam drukarce komendę home to oś x "idzie" w drugą stronę zamiast do pozycji "0". Gdy oś X steruję ręcznie czy to z komputera czy z panelu to też działa tylko w jedną stronę. Ponieważ jestem początkujący to na razie nic mi się nie udało wymyśleć. Może ktoś coś poradzi? :)
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Awaria osi X

Post autor: Printed4U »

Jeśli masz multimetr sprawdź jak zachowuje się pin DIR na stepsticku tej osi. Jeśli bez względu na kierunek czy wyłączenie silników napięcie jest tam wysokie lub niskie niestety ale problem jest prawdopodobnie po stronie uC
pottier1960
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:45

Re: Awaria osi X

Post autor: pottier1960 »

Coś tam trochę pogrzebałem i oś X działa w obie strony jak nacisnę pozycję home na panelu. Tylko że teraz jak nacisnę tą pozycję home to oś x zamiast iść do pozycji zero tak jak było zawsze odbija w drugą stronę. Jak dam drukowanie to zamiast ustawić się na środku to też odbija maksymalnie do końca osi x. Inna sprawa to teraz nie umiem też wgrać Marlina do kontrolera bo pod koniec wgrywania wyskakuje błąd. Wcześniej wgrywało się bez problemu :(
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Awaria osi X

Post autor: Berg »

co zwraca komenda M119 gdy karetka jest na środku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”