Anycubic 4MaxPro Strzela w karetce, drgania stołu

Jakość druku Cię nie zadowala?
Gibonxxl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2020, 00:51

Anycubic 4MaxPro Strzela w karetce, drgania stołu

Post autor: Gibonxxl »

Witam
drukarki używam już od ok pół roku jak dotąd było zero problemów
Dziś pojawiło się takie dziwne strzelanie z okolic karetki, nie jest to jakieś przeskakiwanie w ekstrudeże
Aż karetka delikatnie się unosi jest to tak silne, że aż trzęsie się stół w tym momencie

Tutaj ok 20s słychać te dźwięki
https://streamable.com/dy493o


A tutaj widok na stół w momencie tych dźwięków
https://streamable.com/j8112e

Dotykałem obydwu silników, które są w komorze w momentach kiedy to występowało i nie czuć było, że to drganie wychodzi z nich.

OD jakiegoś czasu hałasowały łożyska w karetce, posiadam już nowe na wymianę ale nie miałem zbytnio czasu aby je wymienić.
Czy to może być od rozsypanego łożyska w karetce?
wicek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2019, 13:06
x 3

Re: Anycubic 4MaxPro Strzela w karetce, drgania stołu

Post autor: wicek »

Gibonxxl pisze:... pojawiło się takie dziwne strzelanie z okolic karetki, nie jest to jakieś przeskakiwanie w ekstrudeże
Cześć
Są dwie najbardziej prawdopodobne możliwości z tymi objawami jeśli występują losowo:
-karta SD jest słabej jakości (stock-owa) sprawdź ją jakimś programem czy nie daje błędów
-taśma sygnałowa. Obejrzyj czy nie ma uszkodzeń na długości. Wyjmij złącze z płytki na karetce i obejrzyj styki . Jeśli są upalone lub nadtopione (vide zdjęcie) taśma do wymiany.
Załączniki
IMG_20200414_171729.jpg
IMG_20200414_170439.jpg
Gibonxxl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2020, 00:51

Re: Anycubic 4MaxPro Strzela w karetce, drgania stołu

Post autor: Gibonxxl »

Karta pamięci jest od nowości.
Kiedyś tak zfiksowała, że wydruk stawał praktycznie na początku a kiedy otworzyłem kartę na pc to stworzyło się na niej pełno dziwnych plików.
Podmieniłem kartę na kingstona, taśma wizualnie wygląda w porządku, przeczyściłem styki i pospinałem na nowo.
Na razie problem ustał, będę monitorował sytuacje ale wygląda, że jest już ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”