Prusa Mini - wystajace narozniki

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: Printed4U »

Hej mistrzu, mam klona prusy. Postanowiłem go doinwestować również w bondtech łącznik i extruder. I problem jest dokładnie ten sam. Wróciłem do prusowego rozwiązania z tym że w chińskiej wersji rurka ptfe jest w jednym kawałku aż do samego końca łącznika. Po lewej po wymianie na bondtech po prawej rozwiązanie prusay. Jak będę miał trochę siły i ochoty wrócę do niego aby doprowadzić ten setup do ładu
20201205_213404.jpg
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 33
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: dsc »

No dobra puscilem kostke 40mm w trybie wazy, nierowno to chyba dobry opis :O
PXL_20201212_131115774.jpg
Dziwne bo teraz te kreski wychodza dosc regularnie, a to chyba cos z osia Z?

Dzisiaj rozkrecam heatbreak, jak nic to nie da to wracam do heatbreak'u Prusy.
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 33
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: dsc »

Printed4U pisze:Hej mistrzu, mam klona prusy. Postanowiłem go doinwestować również w bondtech łącznik i extruder. I problem jest dokładnie ten sam. Wróciłem do prusowego rozwiązania z tym że w chińskiej wersji rurka ptfe jest w jednym kawałku aż do samego końca łącznika. Po lewej po wymianie na bondtech po prawej rozwiązanie prusay. Jak będę miał trochę siły i ochoty wrócę do niego aby doprowadzić ten setup do ładu
20201205_213404.jpg
Moim zdaniem w tej instrukcji jest blad:

https://support.bondtech.se/Guide/0.1+H ... ade+Kit/60

Krok 22 gdzie wpychaja caly heatbreak w gore i dokrecaja trzy boczne srubki, a pozniej montuja rurke i dokrecaja lacznikiem z gory. Porownujac do instrukcji wymiany heatbreak'a Prusy:

https://help.prusa3d.com/en/guide/how-t ... ini_122769

Tez krok 22, tu jest inaczej, najpierw montuja rurke PTFE, dokrecaja lacznik prawie ze calkowicie, wciskaja heatbreak z dolu tak zeby lekko napierac na rurke PTFE, dokrecaja trzy boczne srubki zeby umocowac heatbreak i dokrecaja finalnie lacznik z gory (mial troche luzu na starcie, wiec lekko dociska rurke PTFE).

U mnie z oryginalnym heatbreak'iem Prusa taki montaz jak w instrukcji Prusy zostawia dosc duza szpare miedzy hotend'em, a blokiem i tak niby jest zle, ale za cholere nic nie mozna z tym zrobic i tak zreszta drukarka przyjechala z fabryki.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 2
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: Marvin27 »

Printed4U pisze:Hej mistrzu, mam klona prusy. Postanowiłem go doinwestować również w bondtech łącznik i extruder. I problem jest dokładnie ten sam. Wróciłem do prusowego rozwiązania z tym że w chińskiej wersji rurka ptfe jest w jednym kawałku aż do samego końca łącznika. Po lewej po wymianie na bondtech po prawej rozwiązanie prusay. Jak będę miał trochę siły i ochoty wrócę do niego aby doprowadzić ten setup do ładu
A mi tam dobrze działa na oryginalnym łączniku, ostatnio nawet poprawiałem łącznik, jak w poradniku od Prusy punkt 22, bo coś miałem problem, że silnik od extudera Bondtech przeskakiwał.

Miałem też taki problem z warstwami jak ty @dsc na heatbreaku od Bondtech i musiałem wrócić do oryginału.

Ostatni wydruk z filamentów gratisowych (próbki):
20201212_164316.jpg
Prusament PLA Galaxy Silver, Galaxy Black i Devil Design PLA Dark Gray

Według mnie na filamentach od Prusy nie ma takich nieścisłości w warstwie jak od DD, ale mogę się też mylić ...
dsc
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 33
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: dsc »

Wlasnie wyjalem caly heatsink i dumalem co i jak pasuje. Otoz okazuje sie, ze Bondtech ma rurke PTFE o 0.2mm zbyt krotka, przez co bedzie luz wewnatrz heatbreak'a. Nie wiem czy oryginalnie tez byla tak krotka czy moze scisnela sie przy pierwszym montazu, ale to stawia pod znakiem zapytania ponowny jej montaz. Oryginalny heatbreak Prusy ma znacznie dluzsza rurke i montaz polega na lekkim wcisnieciu heatbreak'a w rurke, wiec problemu "krotkosci" odpadaja. Mysle, ze tak jak u Ciebie @Marvin27 wroce do oryginalu i w miedzy czasie puszcze email do Bondtech'a z zapytaniem, czemu, co i jak.
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 33
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: dsc »

Oryginalny heatbreak Prusy zalozony i oto efekt obok kostki z poprzedniej proby na heatbreak'u Bondtech'a:
PXL_20201215_162723325.jpg
Jeszcze do bondtech'a nie pisalem, ale ciekawe co oni na to. Prusowy heatbreak montowany na wymontowanym kompletnie heatsinku i tak jest bardzo latwo, bo wszystko widac, mozna wszystko wyczyscic itp.

Nie ma jak "upgrade'y" :/
Marvin27, morf
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 2
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: Marvin27 »

@dsc - takie pytanie bo nie śledziłem wątku, czy używałeś ustawień PID od Bondtech, bądź robiłeś swoje własne ?
dsc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 33
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2019, 12:23
x 3

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: dsc »

Tak jechalem na ich ustawieniach z instrukcji zlinkowanej gdzies wyzej. Nawet sie ich pytalem czy to dalej aktualne i pisali ze tak.

Ja mam w Bondtechu rurke za krotka o 0.2mm a tam montaz jest taki, ze przy za krotkiej rurce jest dupa.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: Abys »

Mogłeś ustawić własnego PID, pewnie efekt byłby inny.
Ja mam ich ekstruder BMG, skopiowałem liczbę kroków ale jeszcze to weryfikowałem.
Też moim zdaniem powinieneś zrobić PID pod swój zestaw, w drukarkach każdy szczegół jest ważny.
Zrobić PID to przecież moment, żadnego grzebania,ustawiania, pijesz kawę i się samo robi..
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Prusa Mini - wystajace narozniki

Post autor: morf »

dsc pisze:Oryginalny heatbreak Prusy zalozony i oto efekt obok kostki z poprzedniej proby na heatbreak'u Bondtech'a:
PXL_20201215_162723325.jpg

Nie ma jak "upgrade'y" :/
Lepsze wrogiem dobrego:-)
dsc
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”