Error:Heating failed, system stopped! Heater_ID: 0

Jakość druku Cię nie zadowala?
Harkness
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2020, 15:15

Error:Heating failed, system stopped! Heater_ID: 0

Post autor: Harkness »

Witam, na wstępie napiszę, że jestem świeżak i jest to mój pierwszy post na tym forum.

Otóż, chodzi o drukarkę Artillery Sidewinder x1. Przedrukowałem już z kilkadziesąt godzin. Dzisiaj podczas wydruku zauważyłem że weskakuje ten błąd:

Error:Heating failed, system stopped! Heater_ID: 0

Kiedy próbuje ustawić ręcznie temperaurę ciepło dyszy się nie zmienia. Myśle że kabel taśmowy jest poluzowny. Czy powinienem go wyjąć i jeszcze raz wsadzić ? Nie wiem już, co o tym myśleć, czy coś stało się z grzejnikiem i będzie konieczna jej wymiana? Jakiekolwiek pomysły/sugestie?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Error:Heating failed, system stopped! Heater_ID: 0

Post autor: Pjoter »

Cześć. Error ten oznacza że mimo że drukarka załącza grzałkę, to temperatura się nie zwiększa. Problemem może być walnięty termistor lub walnięta grzałka (najczęściej przerwany kabel między płytą sterującą a element wkręconym w hotend). Jeśli występuje odczyt temperatury hotendu i odczyt jest normalny a po załączeniu grzania nie zwiększa się temperatura, to obstawiam problem z grzałką (ale może być inaczej). Najlepiej użyć multimetru do sprawdzenia połączeń na drodze płyt-grzałka, a następnie płyta-termistor.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”