Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 23
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Maciej24 »

Nie chciałem otwierać nowego tematu i opisywać wszystkiego od nowa, więc napiszę tutaj. Pojawił mi się nowy problem. Poniże zdjęcia. Czym może to być spowodowane. Pierwsze warstwy widać są ok, potem zaczyna się coś dziać. Wygląda jakby coś z retrakcja, ale generalnie nie miałem z nią problemów (z nitkami).
IMG_20200724_183256.jpg
IMG_20200724_183307.jpg
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: aaannnd »

Podaj trochę ustawień, combining?, infill befor outer czy na opak? retrakcja przed zmianą warstwy, przed obrysem zewnętrznym? weliminowana szparka?
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 4
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: japim »

Mi to wygląda na przytkaną dyszę. Podnieś głowicę na sporą wysokość, rozgrzej dyszę i puść trochę ekstruzji.
Jeżeli filament leci pionowo i grubość nitki jest trochę większa niż dysza to wszystko OK.
Ale obstawiam, że filament ucieka bokiem i jest cieniutki. Takie rzeczy dzieją się gdy PLA się "przypala" w głowicy, albo zassiesz paprocha lub jest zanieczyszczenie w filamencie. Czasami pomaga cold-pull. A jak nie to wymiana dyszy.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: aaannnd »

Takie rzeczy też się dzieją gdy przed wydrukowaniem obrysu kończy gdzieś daleko, a potem jedzie bez retrakcji po wydruku i gubi to co piwnno się znaleźć na poczatku obrysu i powstaje taka piękna rzeźba.
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 23
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Maciej24 »

Panowie, znalazłem przyczynę. Cienka ścianka i duża ilość warst WALL powodowała że Cura narysował warstwę na warstwie - zauważyłem to przy podglądzie w slicerze. Widać, że pierwsze 2 mmto dno - tu nie było problemów z nachodzeniem ścian, a wyzej przy cienkiej ściance już było źle. Pogrubiłem ścianę modelu w solidzie i jest super.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”