Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: FlameRunner »

Szparka ogarnięta? Był temat poruszany, ale chyba się nie odniosłeś.
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 23
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Maciej24 »

FlameRunner, chodzi o wypoziomowanie stołu? Jeżeli tak, to przeprowadziłem to na paragon.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: FlameRunner »

Szparka w głowicy.
Maciej24
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 23
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Maciej24 »

Już doczytałem... przy wymianie rurki nie dokręcałem do końca dyszy, wsadziłem rurkę do oporu i dopiero dokręciłem ostatnie pół obrotu dyszy. Także myślę że szaparkę ogarnąłem. Nie mniej jednak podczas druku pojawia się strzelanie o którym pisali inni użytkownicy borykający się z problemem szparki.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: FlameRunner »

Ale masz nadal fabryczną złączkę? Przeczytaj jeszcze raz bardzo uważnie: https://przyrostowo.pl/4671-10-rzeczy-k ... m-ender-3/
Maciej24
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 23
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Maciej24 »

Niestety na fabrycznej złączce.... Wiele prób i bez dobrego efektu... Próbowałem dociac kawałek rurki, wsadzić w hotend, dać podkładkę i docisnąć fabryczna złączka, a w sama złączkę wsadzić druga część rurki prowadzącej do ekstrudera. Również nic z tego nie wyszło.
Lepiej kupić nową złączkę czy kombinować z tym "systemem alternatywnym".
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Andrzej_W »

Maciej24 pisze:Niestety na fabrycznej złączce.... Wiele prób i bez dobrego efektu... Próbowałem dociac kawałek rurki, wsadzić w hotend, dać podkładkę i docisnąć fabryczna złączka, a w sama złączkę wsadzić druga część rurki prowadzącej do ekstrudera. Również nic z tego nie wyszło.
Lepiej kupić nową złączkę czy kombinować z tym "systemem alternatywnym".
Modyfikacje za pomocą podkładki lub drukowanej złączki działają przetestowałem u siebie oba rozwiązania tylko drukowana złączka puściła przy intensywnym druku. Teraz używam łącznika z tego sklepu https://tdi-cad.pl/czesci/glowice_hoten ... _heatbrake i problem szparki zniknął.
Maciej24
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 23
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Maciej24 »

Teoretycznie problem został wyeliminowany. Dociętą krótka rurka teflonowa, podkładka, zaworek z rurka idącą do ekstrudera. Wszystko skręcone na zimno z wykorzystaniem wiertła 2mm do wycentrowania. Ekstruder skalibrowany na nowo (podawał około 5% za mało).

Gdy zacząłem drukować przez pierwsze 45 minut wszystko (poza duża ilością nitek) szło dobrze. Potem efekty podobne do problemów ze szparką. Stwierdziłem że wydrukuję retraction tower i pokombinuję z temperaturą. Przedział 190-200 wyglądał ok, później pojawiły się nitki. Wieżę wydrukował od razu po domniemanym problemem ze szparką bez czyszczenia dyszy i wszystko było ok - czy w przypadku problemów szparkowych możliwy jest dobry wydruk bez czyszczenia?

Po wydrukowaniu wieży ponownie przeszedłem do druku kawałka figurki i znowu problemy z retrakcja - dużo nitek, strzelanie ekstrudera etc.

Teraz zastanawiam się nad rozwiązaniem. W grę wchodzą cztery opcje:
-gardziel full metal,
-gardziel zmodyfikowana, przystosowana do opcji z dwiema rurkami ptfe,
-wymiana samego zaworka,
-zmiana całego hotend wraz z radiatorem na jakiś inny, pasujący do ender 3, pozbawionego tejże wady konstrukcyjnej (jeżeli są jakieś pasujące).

Co byście polecili?
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Zepco »

Czemu wszystko skręcałeś na zimno?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 23
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 problem ze skomplikowanym wydrukiem

Post autor: Maciej24 »

Przed chwilą weryfikowałem czy występuje problem ze szparką. Zdemontowałem całkowicie hotend wraz z radiatorem. Następnie odkręciłem dyszę i zajrzałem czy czoło rurki i dyszy ma ślady nieszczelności (czy nie zalega filament etc). Śladów brak. Skręciłem całość raz jeszcze na ciepło i nadal brak poprawy.

Zastanawiam się czy problem może leżeć gdzieś indziej. Wydaje mi się że wentylator radiatora słabo się obraca. Jaka powinna być temperatura radiatora?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”