Problem z drukiem modelu Creality 10 s5

Jakość druku Cię nie zadowala?
przemomemo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2020, 15:33

Problem z drukiem modelu Creality 10 s5

Post autor: przemomemo »

Witam wszystkich serdecznie!

Proszę o pomoc w rozwiązaniu takiego problemu.

Model :

Ma wymiary ok 365x430 mm i wysokosci ok 60 mm ,podstawa jest ok 30 mm wysoka dalej jest wzor
Na początku głowica wykonuje długie przebiegi i tutaj pojawia się problem z podawaniem filnamentu.
W boldenie (przepraszam jak cos pisze nie poprawnie ale jestem poczatkujacy) rolka się obraca ale po dłuższym czasie obserwacji mówimy o godzinach nie zauważam wciągania filnamentu (zaznaczałem punkty na filnamencie) i są w tym samym miejscu.Przy pierwszej próbie efekt po 2 dniach był taki że wyrobiony był tzw.półksiężyc w filnamencie przez rolkę a głowica "drukowała" juz w powietrzu.
Kolejne próby skracałem ten czas kiedy nie widziałem wyraźnego (po czasie) przesuwu.Bez problemów drukuje np.testowe kotki,pieski itp -dysza jest drożna - nie obserwuje natomiast wycofywania się i ponownego wsuwania filnamentu co ma miejsce w przypadku tych małych modeli..
Wczesniej wykonałem wydruk dużego obiektu -płaskorzeźby o wymiarach 440x350 x30 mm bez problemów.

Gdzie szukać przyczyny ? Używałem slicera Cura i tego dołączonego do Creality - bez powodzenia , podnoszenie temp- bez powodzenia.

Napisałem do serwisu gdzie kupiłem sprzęt - zastanawiają się wysłałem filmy.
Może ktoś z Was wie jak pomóc ,może powód jest prozaiczny - na to liczę

Bedę teraz testował nowy slicer

Dzięki z góry za pomoc
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Problem z drukiem modelu Creality 10 s5

Post autor: Mati »

Na początek do ogarnięcia szparka. Typowy problem w Enderach i innych podobnych drukarkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”