Ender 3 Pro zmiana na direct

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 1
Posty: 425
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Ender 3 Pro zmiana na direct

Post autor: denior »

Cześć
Zmieniam bowdena na direct, i zastanawiam się czy nie trzeba będzie zrobić zmian w ustawieniach drukarki, kalibracja retrakcji jest oczywista,
ale co z acceleration i jerk czytam o tych testach ale nie do końca je rozumiem czy ktoś może mi to wyjaśnić łopatologicznie na co zwrócić uwagę i jakie są objawy złych ustawień.
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
kawaled6
Postów w temacie: 1
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Ender 3 Pro zmiana na direct

Post autor: kawaled6 »

Cześć, ja tam jakimś ekspertem nie jestem ale widzę, że jeszcze nikt się nie wypowiadał więc może powiem coś od siebie :)

Ogólnie direct ma większą masę niż ekstruder na bowdenie więc teoretycznie wypadało by zmniejszyć przyspieszenia na osi X.

U siebie ogólnie przyspieszenia ustawiałem w ten sposób żeby drukarka przy szybkim wypełnianiu małych elementów nie szarpała jak szalona tylko żeby w miarę płynnie zmieniała kierunek ruchu.

Zbyt duże przyspieszenia objawią się wibracjami ramy przy krótkich i szybkich ruchach a nawet może dojść do gubienia kroków i rozjeżdżania warstw wydruku.

Jerk natomiast jest to prędkość do jakiej drukarka natychmiast przyspiesza po zmianie kierunku a dopiero przy dalszym rozpędzaniu przyspiesza z zadanym przyspieszeniem, stosuje się to po to aby np. na narożnikach nie zwalniała ona do zera tylko to wartości zadanej w "jerk" (gdyby zwalniała do zera to na narożnikach mogłyby występować zgrubienia spowodowane wyciekaniem filamentu gdy głowica teoretycznie przez ułamek czasu stoi w miejscu)
denior
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”