Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Jakość druku Cię nie zadowala?
Ir(ppy)3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2020, 20:16

Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: Ir(ppy)3 »

Dzień dobry wszystkim,
Jakiś czas temu kupiłem drukarkę Ender 3 Pro która po złożeniu działała bez problemu przez 2 tygodnie. W pewnym momencie zaczęły się problemy, i za pomocą wątków na forum dokonałem kilka zalecanych modyfikacji:
- zlikwidowałem szczelinę między głowicą a rurką
- wymieniłem dyszę na nową
- założyłem nową rurkę PTFE wraz z nowymi złączkami
- założyłem szklany blat
Po dokonaniu kalibracji udało się wydrukować 2-3 obiekty i znów zaczęły się problemy, gdzie winnym okazało się "wytarte" radełko (przez to drukarka wysuwała rożne długości filamentu losowo). Po wymianie radełka profilaktycznie przeczyściłem dyszę żeby się upewnić czy nic w niej nie zalega (wszystko było ok). Dokonałem kalibracji ekstrudera i wydrukowałem testową kostkę która wyszła bardzo dobrze. Przy próbie wydruku właściwego obiektu drukarka przestała drukować w pewnym momencie. Chciałem wydrukować jeszcze raz kostkę testową i wydruk przestał wychodzić pod koniec drukowania (przy ponownej próbie wydruku kostki powstał podobny problem, tylko że szybciej - wydruk zepsuł się na innej wysokości). W załączniku przesyłam zdjęcia z opisywanym problemem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Załączniki
20200911_113434.jpg
20200911_113427.jpg
20200911_113422.jpg
bryan
Postów w temacie: 3
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: bryan »

Masz plastikowy esktruder? Sprawdź czy nie pękło mocowanie łożyska dociskowego, to się dosyć często zdarza. Opcja nr 2 to, że znowu zrobiła Ci się szparka między dyszą a bowdenem.
Ir(ppy)3, Artu
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Ir(ppy)3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2020, 20:16

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: Ir(ppy)3 »

Tak, ekstruder jest plastikowy, zastanawiam się nad jego wymianą na aluminiowy. Sprawdzę mocowanie i czy znowu nie ma przypadkiem szczeliny.
Ir(ppy)3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2020, 20:16

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: Ir(ppy)3 »

Sprawdziłem czy nie ma szparki i wszystko jest ok. Ekstruder też wygląda ok, nie widzę żeby było coś pęknięte
bryan
Postów w temacie: 3
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: bryan »

Ir(ppy)3 pisze:Sprawdziłem czy nie ma szparki i wszystko jest ok. Ekstruder też wygląda ok, nie widzę żeby było coś pęknięte
A odkręcałeś ramię dociskowe ekstudera? Ewentualne pęknięcie widać dopiero od 2 strony.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Ir(ppy)3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2020, 20:16

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: Ir(ppy)3 »

Teraz rozkręciłem i zdemontowałem wszystko. Nie widziałem żadnego pęknięcia czy złamania. Zauważyłem że podkładka była pod łożyskiem a nie na łożysku, zamieniłem więc miejscami i skręciłem wszystko ponownie. Udało się wydrukować kostkę kalibracyjną i wyszło super, spróbuję teraz na jakimś większym obiekcie i zobaczymy.
bryan
Postów w temacie: 3
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: bryan »

Gdyby Ci się zaczęło sypać przy dłuższym druku to sprawdź jeszcze wentylator hotendu - być może przegrzewa Ci się radiator hotendu i dlatego się po jakimś czasie zaczyna blokować filament.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Ir(ppy)3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2020, 20:16

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: Ir(ppy)3 »

Dziękuję za porady. Puściłem wydruk na 9 h więc zobaczę czy się uda, i w razie czego sprawdzę radiator.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: FlameRunner »

Ir(ppy)3 pisze:Tak, ekstruder jest plastikowy, zastanawiam się nad jego wymianą na aluminiowy.
Polecam taką modyfikację: https://www.thingiverse.com/thing:2982512
Ir(ppy)3
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Ender 3 Pro - nie kończy wydruku

Post autor: zontar »

"Przestawała drukować" ? To znaczy że zatrzymywała się czy nie leciał filament. Jeśli to drugie to wyłącz testowo retrakcję, może dysza przytyka się z jakiegoś powodu. Wtedy bym sprawdził radełko czy nie zgniata filamentu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”