Problem z ,,z offset" ender 3

Jakość druku Cię nie zadowala?
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Mati »

Miki110704 pisze:Tylko właśnie jak sonda poziomuję stół to np po lewej stonie jest centymetr od końca stołu a po prawej 3 cm
z od przodu 1cm a od tyłu więcej.
Wygląda to tak jak w załączniku
No i co z tego? Ustawiasz odległości dyszy od czujnika w XYZ i problemu nie ma..
Miki110704
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 50
Rejestracja: 03 lis 2020, 23:37

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Miki110704 »

Mati pisze:
Miki110704 pisze:Tylko właśnie jak sonda poziomuję stół to np po lewej stonie jest centymetr od końca stołu a po prawej 3 cm
z od przodu 1cm a od tyłu więcej.
Wygląda to tak jak w załączniku
No i co z tego? Ustawiasz odległości dyszy od czujnika w XYZ i problemu nie ma..
Właśnie wszystko jest ustawione tak w jak instrukcji hero me 5 i czujnik podczas poziomowania stołu opuszcza się jak na rysunku. Czyli mam rozumieć, że jak ustawiłem poprawnie probe offsety xyz to tak ma być?
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 7
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Raven »

Możesz próbować trochę skorygować to przesuniecie zmianami "probe x offset" i "probe y offset", ale niestety o ile w osi X masz pewien zapas to w osi Y nie przeskoczysz ograniczeń konstrukcyjnych np mój system chłodzenia jest przesunięty w stosunku do dyszy o 50mm do przodu i dodatkowo mam jeszcze przesuniecie hotendu związane z prowadnicą liniową. W stosunku do 0 łóżka mam więc przesuniecie ok 60mm i czujnik robi ostatni rząd próbkowania w tej odleglości od tylnej krawedzi stołu, bo ten fizycznie się dalej nie wysunie.
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 15

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: JohnJames »

Miki110704 pisze:Właśnie wszystko jest ustawione tak w jak instrukcji hero me 5
Każda drukarka (w sensie każdy egzemplarz drukarki), ogólnie rzecz biorąc, może być inny.
Ciebie, jako operatora, najbardziej powinno interesować pole robocze. Offsety i wielkość stołu powinna być ustawiona tak, żebyś trafiał dyszą w jak największą powierzchnię stołu i przy okazji nie trafiał karetką w elementy konstrukcyjne drukarki. Potem ustawiasz prawidłową poprawkę dla położenia czujnika poziomowania

Kod: Zaznacz cały

NOZZLE_TO_PROBE_OFFSET
Możesz też włączyć

Kod: Zaznacz cały

#define EXTRAPOLATE_BEYOND_GRID
To, czy punkty pomiarowe są symetrycznie rozłożone na stole, nie ma aż takiego znaczenia.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
Miki110704
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 50
Rejestracja: 03 lis 2020, 23:37

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Miki110704 »

Czyli najlepiej samemu zmierzyć probe offsety?
Bubu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2022, 10:14

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Bubu »

witam Mam pytanie. Mam czujnik poziomowania wszystko działa dobrze. Ale zawsze Mam ofset w osi Z - 0.66 jest to i tak za wysoko. Wiec zjeżdżam do -0.85 i jest ok drukuję dobrze. Po wyłączeniu zasilania i ponownie uruchomieniu offset Mam znowu na - 0.66 robie tez storage config i nie zapisuje tego. Jest to uciążliwe bo za każdym razem przed drukiem ten offset musze korygować. A lipa jest gdy wyłączą mi prąd bo wtedy kontynuuje druk ale niestety z offsetem -0.66 czyli drukuje w powietrzu.

Gdzie na stałe zmienić offset na wartość- 085 żeby tak zostało.
Zauważyłem że wkładajac karte pamięci zmienia mi się offset. Czyli gdzieś to jest zapisane na karcie w projekcie cura.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1600
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 368

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Jarewa »

Cura i dodatkowe kody na początku G851 bez potwierdzeń zapisania...

Najlepiej zapisać w eepromie ale nie podajesz jaki masz soft przy marlin ie jest to G851 z-xxx i potem M500
Bubu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2022, 10:14

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Bubu »

Musze sprawdzić bo nawet nie wiem jaki mam soft bawie się tym 3 tydzień. widziałem że do Cury można pobrać jakis plugin Z offset
sprawdze jak będę w domu :)
Bubu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2022, 10:14

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Bubu »

Bubu pisze:Musze sprawdzić bo nawet nie wiem jaki mam soft bawie się tym 3 tydzień. widziałem że do Cury można pobrać jakis plugin Z offset
sprawdze jak będę w domu :)
Załączniki
20220302_092632.jpg
Bubu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2022, 10:14

Re: Problem z ,,z offset" ender 3

Post autor: Bubu »

Bubu pisze:
Bubu pisze:Musze sprawdzić bo nawet nie wiem jaki mam soft bawie się tym 3 tydzień. widziałem że do Cury można pobrać jakis plugin Z offset
sprawdze jak będę w domu :).
Dzis otworzyłem panel. Nie ma tam Karty czy jakas karta tam jest potrzebna? czy jak jakąś tam włoże to będzie zapisywać offsety?
Załączniki
20220302_095701.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”