Parametry do druku prusa

Jakość druku Cię nie zadowala?
Oficer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2020, 17:46

Parametry do druku prusa

Post autor: Oficer »

Witam

3 lata temu kupilem drukarke propox prusa i3 light
drukarka zlozona ale dopiero od niedawna mam czas zeby zajac sie drukiem
mianowicie potrzebuje drukowac modele aby z nich wykonywac formy

od kilku dni nie moge poradzic sobie z podlaczeniem repediter host oraz slicer brak komunikacji z drukarka. nie mam pojecia dla czego nie laczy sie ona z drukarka.
widze tylko temperature ale nie moge nic po za tym zrobic. w opcjach widze ze wiersze wysy do drukarki ale nic nie dociera od drukarki.
cala instalacje wykonalem wedlog instrukcji pdf

druga sprawa to parametry wydruku szukam w internecie ale nic nie moge sie dowiedziec z tad moje pytanie jak to ustawic z panelu lcd
nie rozumiem co te parametry zmieniaja w pracy drukarki prosze o wyjasnienie. moje pierwsze wydruki bazuja na standardowych parametrach
Drukuje PLA przy 190 i 70 stopni

Przyspieszenie 950
Zryw Vxy 20
Zryw Vz +000.40
Zryw Ve 5
Vmaxx 100
Vmaxy 100
Vmaxz 5
Vmaxe 50
Vmin 0
Vskok min 0
Amaxx 5000
Amaxy 5000
Amaxz 90
Amaxe 10000
A wycofanie 950

w menu temperatury nie rozumiem
PID P +022.20
PID I +001.08
PID D 114.00
PID c 1
mnoznik 000.10

Planuje drukowac na razie tylko z PLA. Moze ktos by mi napisal w PLA na jakich parametrach pracuje. Pozwoli mi to miec jakis punkt zaczepienia. oraz gdy nie polacze sie z komputerem bede pracowal tylko przez karte SD
prosze o pomoc bo zaraz wyrwe z glowy wszystkie wlosy
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Parametry do druku prusa

Post autor: dragonn »

Od razu Ci powiem.
Nikt Ci nie poda gotowych ustawień do Twojej drukarki bo pewnie nikt takiej nie ma tutaj.
Dlatego musisz zmienić podejście, zacznij od tego żeby wrzucić dużo zdjęć samej drukarki oraz wydruków, na podstawie tego możemy zacząć coś kombinować żeby poprawić ich jakość.
FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Parametry do druku prusa

Post autor: FlameRunner »

, , , , , , , , , , ,
morf
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Parametry do druku prusa

Post autor: seler1500 »

Drukarka konstrukcyjnie podobna do Anet A8. Możesz wykorzystać dostępne dla niej profile druku.
PID nie ruszaj, jeśli nie masz problemów z wahaniami temperatury. Zrywy xy zmniejsz do 4-8. Na takiej konstrukcji nie przekraczałbym 10. Przyspieszenie xy 400 mm/s^2.
Temperatury druku - stół zazwyczaj 55-60 stopni. Dysza 190-215 - wydrukuj wieżę temperatur, żeby dobrać prawidłowo (zwróć uwagę na jakość, przyczepność warstw, jakość nawisów i połysk.
Co do połączenia - instalowałeś sterowniki dla CH340g/CH341? Jak windows widzi drukarkę w menedżerze urządzeń?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”