Ender 3 nie startuje

Jakość druku Cię nie zadowala?
eprom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2020, 11:18
x 1

Ender 3 nie startuje

Post autor: eprom »

Drukarka podczas wydruku zawiesiła się, odłączyłem zasilanie i po chwili podłączyłem ponownie, na wyświetlaczu tylko lodświetlenie i nic poza tym. Od czego zacząć, jak spróbować wrzucić firmware?
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Ender 3 nie startuje

Post autor: Raven »

To nie musi być od razu problem z firmware. Zacznij od podpięcia drukarki do kompa i sprawdzenia czy uda ci się z nią w ogóle połączyć np w Repetier Host.
eprom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2020, 11:18
x 1

Re: Ender 3 nie startuje

Post autor: eprom »

Komputer wykrywa drukarkę jako CH340, jednak drukarka nie reaguje na komendy w repetier-host
Awatar użytkownika
Maciej24
Postów w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: AI3Ms
x 9

Re: Ender 3 nie startuje

Post autor: Maciej24 »

Może przypadkiem przełączyłeś zasilacz na 110VAC i się spalił. Sprawdź czy jest ustawione na 230VAC i czy jest napięcie na złączce.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Ender 3 nie startuje

Post autor: japim »

Skoro działa podświetlenie wyświetlacza ale nic nie widać tzn, ze zasilanie dochodzi ale mógł spalić się uC na płycie. Trzeba otworzyć i oblookac.
Ostatnio jak bawiłem się ze stepperami to puściłem z dymem Atmege. Identyczny objaw. W najlepszym wypadku padł stabilizator 5V do uC. Tak czy siak to bez miernika napięcia się nie obejdzie.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
eprom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2020, 11:18
x 1

Re: Ender 3 nie startuje

Post autor: eprom »

Pomacałem kable i nic to nie dało, zacząłem bawić się w ustawieniach programu, zmieniać prędkość komunikacji itp. nagle się odwracam i ender normalnie funkcjonuje, pojawiła się treść na wyświetlaczu. Nie wiem czy coś w programie kliknąłem czy to tylko przypadek. Drukarka działa już ale z tego programu nie mogę się z nią komunikować. Dobrze, że już działa, ale przyczyna tej awarii nieznana.
eprom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2020, 11:18
x 1

Re: Ender 3 nie startuje

Post autor: eprom »

Tak informacyjnie, przyczyną problemów była wadliwa karta micro SD.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”