Ender 3 Pro problem z drukowaniem

Jakość druku Cię nie zadowala?
SnakeLegs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2020, 20:18

Ender 3 Pro problem z drukowaniem

Post autor: SnakeLegs »

Witam wszystkich jestem nowy na forum więc nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale mam nadzieje że tak.

Jakiś czas temu kupiłem sobie Endera 3 Pro na początku zaraz po złożeniu skalibrowałem stół i przystąpiłem do wydruków testowych na próbce filamentu która była w zestawie. Gotowe wydruki testowe z microsd wydrukowały się bez problemów no prawie... zamiast 3.5H drukowało się 2 godziny dłużej też nie wiem czym jest to spowodowane ale to mało ważne prawdziwy problem był później jak po przygotowaniu modelu w programie Cura na GCode zauważyłem że Extruder podaje znacznie mniej filamentu niż w wydrukach testowych. Teraz moje pytanie co jest odpowiedzialne za to jaka opcja w programie za to odpowiada próbowałem zmieniać różne opcje które wydaje mi się miały związek z extruderem ale nie widziałem poprawy. Po wielu próbach udało mi się jednak wydrukować jeden wydruk ale haczykiem było to że prędkość początkowej warstwy ustawiłem na 15 a podstawą do wydruku był raft dopiero w takim ułożeniu udało mi się wydrukować próby wyboru przykładowo skirt'u kończyły się cienką a raczej włoskowatą ilością filamentu która nie była w stanie się przykleić.
Co istotnego zauważyłem niezależnie od wyboru raftu czy innej z opcji drukarka na początku robi linię testową po krawędzi stołu i w tym momencie linia wychodzi idealna prosta i trudna do odklejenia natychmiastowo się przykleja i zaraz po tym jak drukarka ustawia się do wydrukowania extruder zwalnia co jest przyczyną?
Najprawdopodobniej popełniam błąd ale nie wiem jaki na wszystkich poradnikach odnośnie ustawień w programie cura nie ma nawet słowa o problemach które u mnie występują. Myślałem o kalibrowaniu extrudera ale skoro wydruki testowe wychodzą idealnie to czy jest to konieczne?

W tym momencie próbuję drukować filamentem od Devil Design PLA na ustawieniach 200 dyszy i 60 stołu.
kawaled6
Postów w temacie: 1
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Ender 3 Pro problem z drukowaniem

Post autor: kawaled6 »

Sprawdź jaką masz ustawioną średnicę filamentu w Cura (czy aby nie 2,85mm) i jaki flow.

Co do linii na początku druku to jest ona napisana w g-code startowym po to aby wstępnie "napełnić" dyszę filamentem przed wydrukiem.
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
SnakeLegs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2020, 20:18

Re: Ender 3 Pro problem z drukowaniem

Post autor: SnakeLegs »

kawaled6 pisze:Sprawdź jaką masz ustawioną średnicę filamentu w Cura (czy aby nie 2,85mm) i jaki flow.

Co do linii na początku druku to jest ona napisana w g-code startowym po to aby wstępnie "napełnić" dyszę filamentem przed wydrukiem.
Tak mam ustawioną 1,75mm właśnie spróbowałem zmienić program na ideaMaker ustawiłem wydruk z raftem i filament podaje w dobrej ilości bez żadnych problemów wszystko się drukuje. Jutro jak wydruk będzie gotowy napiszę czy wszystko dobrze się wydrukowało i spróbuję wydrukować coś z inną podstawą. Dziwi mnie to że w programie Cura gdzie mogłem na gotowe wybrać moją drukarkę napotkałem tyle problemów nawet przy wydruku z raftem jak w tym przypadku a teraz w innym programie mimo tego że drukarkę musiałem dodawać ręcznie wszystko działa jak na ten moment idealnie.
SnakeLegs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2020, 20:18

Re: Ender 3 Pro problem z drukowaniem

Post autor: SnakeLegs »

Wydruk gotowy wszystko wyszło dobrze. Postanowiłem wydrukować coś innego tym razem bez podstawy niestety druk nie wyszedł, bo pierwsza warstwa dostawała za mało filamentu, przez co się nie przykleiła. Postanowiłem więc zmienić ustawienia zmieniając flow rate pierwszej warstwy z 100% na 400% teraz jakoś się drukuje i niby wszystko wygląda dobrze, ale nie wiem czy to normalne, że w tak inwazyjny sposób byłem zmuszony zmieniać flow rate pierwszej warstwy? Czy problem nie tkwi w innym miejscu? może to wina złej kalibracji ekstrudera? Ale wydruki testowe, które były już na drukarce drukowały się idealnie.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 Pro problem z drukowaniem

Post autor: Andrzej_W »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”