Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Jakość druku Cię nie zadowala?
TypC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:22

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TypC »

Kopytko pisze: Może być też problem z tą temp. ekstrudera, jak wydruk bardzo ale to bardzo wolny a radełka są tak gorące, że już topią filament , ale musiało by to mieć ze 150 stopni aby zmiękczyć ABS.
I może tak być. Cała karetka jest bardzo gorąca, po rozkręceniu silnika ciężko dotknąć.

ABS DD czarny, temp. 240stC, 40-70 (brak różnicy), retrakcja 0,8-5 (brak różnicy), prędkość retrakcji 25, natomiast jeżeli chodzi o docisk radełka - może ktoś ma taką drukarkę i się wypowie, bo na mój chłopski rozum to ten docisk w tej drukarce nie działa. Skręcony prawie na MAX.
etet100
Postów w temacie: 1
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: etet100 »

Masz jakąś izolacje na bloku grzejnym? U mnie na początku jak włączałem chłodzenie wydruku to automatycznie filament się zatrzymywał. Dopiero założenie silikonu poprawiło sytuację.
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: grego »

Mam pewien problem, w CURA zaznaczyłem opcje druku obrysu przed ścianami wewnętrznymi, bo tak ogólny wydruk moim zdaniem jest lepszy, ściany równiejsze, wymiary. Pojawił sie tylko jeden problem, który wcześniej nie występował... ten szew.

Prędkość druku 60, akcel 1000, jerk 8, retrakcja 1 prędkość 35 wyłączenie lub zmniejszenie tych wartości nic nie daje, jak ustawie obrys na końcu to wszystko jest dobrze.
Załączniki
IMG_20210113_074104.jpg
IMG_20210113_074045.jpg
Awatar użytkownika
Bemko
Postów w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2020, 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic 4 Max Pro
x 42
Kontakt:

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: Bemko »

Jaką masz szybkość ruchów jałowych (travel)? To nie jest szew tylko bardziej under-extrusion na początku ścieżki. Wygląda jakby w trakcie przejazdu filament wypływał z dyszy, chociaż retrakcja wydaje się ok. W momencie kiedy ma zaczynać ściankę dysza jest pusta i chwilę trwa, zanim filament zacznie wypływać ponownie. Wcześniej tego nie widziałeś, bo było ukryte na wewnętrznych ścianach.

Też trochę z tym walczyłem u siebie, doszedłem do travel na poziomie 300mm/s i jest zdecydowanie lepiej, ale nadal nie w 100% przypadków. Dużo zależy od modelu i kolejności drukowania obrysów jaką sobie wymyśli slicer. Powodem może być też za krótka rurka PTFE w hotendzie i powstająca w wyniku tego "szparka". Fabrycznie jest dużo za krótka, trzeba ją wymienić i dociąć na wymiar albo jeszcze lepiej kupić zmodyfikowany łącznik od TDI-CAD i wymienić.
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: grego »

Ja tam mam już wstawioną całą głowice V6 od trójkąta + BMG. Jałowe mam ustawione na 100, tylko dlaczego jak drukuje z jednym obrysem to wtedy wszystko jest dobrze? wydaje mi się, że slicer coś miesza.
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: grego »

Masz racje jednak, jakos nigdy wcześniej sie nie spotkałem z tym zjawiskiem i zastanawiało mnie dlaczego nie drukuje się najpierw obrysu, bo logicznie rzecz biorąc tak jest lepiej według mnie ;). Spróbuje powalczyć, ale pewnie się tego nie wyeliminuje całkiem.
TypC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:22

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TypC »

Kopytko pisze:Podaj więcej danych samego druku, tu nie ma problemu z nakrywaniem czy mechanika pasków itp.
Problem w samym ekstruderze lub z parametrami druku.
Temp, flow, predkosc, retrakcja, predkosc retrakcji, docisk radełek.
Może być też problem z tą temp. ekstrudera, jak wydruk bardzo ale to bardzo wolny a radełka są tak gorące, że już topią filament , ale musiało by to mieć ze 150 stopni aby zmiękczyć ABS.
Na tą chwilę za mało danych podajesz.
Witam po dłuższej przerwie.
Do "prób wydruku" użyłem: Cura, IdeaMaker oraz PrusaSlicer. Temp. zalecana z pudełka dla ABS DD to 230-240stC, w sklepie internetowym w którym nabyłem 235-255stC. Przetestowałem tak więc od 215stC do 255stC. Miałem na uwadze opinie w internetach, że moja drukarka pokazuje błędnie temp. tj. zaniża. Stół 80-100stC. Flow ok. 82 ponieważ wynika to z kalibracji ekstrudera. Retrakcja 0,5 - 2mm. Prędkości retrakcji nigdy nie zmieniałem, zawsze wszystko na 25mm/s. Radełko również regulowałem.
Udało mi się wydrukować dosłownie DWA razy to co chciałem:
20210224_124011.jpg
Prób wydruku było ponad 30, tak wygląda ten poligon:
20210224_123841.jpg
Wiem, że nie sra się do własnego gniazda, jednak dzisiaj postanowiłem wrócić do ABS'u po długiej przerwie. Posiadałem próbkę gratisową, może z 30g innej firmy, nie będę pisać jakiej. Wydrukowałem 3 elementy:
20210224_130148.jpg
Temperatura była ustawiona na 240stC. Na DD nie podwijał się wydruk i dobrze trzymał się stołu z kolei prawie nigdy nie skończył się powodzeniem. Po zmianie filamentu, wydruk się lekko podwinął ale poszedł bezproblemowo.
Zaznaczę, że mam 4 inne rolki DD różnych filamentów i jestem MEGA zadowolony, jednak moja drukarka z DD ABS się chyba nie polubiła, co doprowadziło, że przestałem drukować z ABS'u na dłuższy czas.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co mogę zmienić w ustawieniach to proszę się podzielić, mam jeszcze pół rolki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”