Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Jakość druku Cię nie zadowala?
TypC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:22

Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TypC »

Witam,
Próbuję dograć kalibrację drukarki i tak oto zacząłem produkcję kostek.
O ile oś Z podoba mi się, problemem są osie X oraz Y. Nie podobają mi się wykończenia liter:
20201223_165139.png
20201223_165202.png
Oraz nie podobają mi się pierwsze warstwy, gdzie są dużo mniej dokładne względem pozostałych:
20201223_165601.png
Parametry druku: layer height 0,1; temp 215stC; flow 90stC; speed 50mm/s; fan 100%.
Filament DevilDesign PLA.
Próbowałem drukować zmniejszać print acceleration z 900 do 700, print jerk z 11 do 9 oraz speed z 50 do 40 ale efektu nie ma. Brakuje mi pomysłów, proszę o pomoc.
P.S. Do wieży kalibracji temperatur z innego posta jeszcze wrócę i pokażę efekty.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TDI-CAD »

Jak głowica oryginalna, to spróbuj 205C, otwórz drzwiczki i zdejmij górną pokrywę. Daj layer 0,2mm szkoda czasu na 0,1mm.
TypC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:22

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TypC »

TDI-CAD pisze:Jak głowica oryginalna, to spróbuj 205C, otwórz drzwiczki i zdejmij górną pokrywę. Daj layer 0,2mm szkoda czasu na 0,1mm.
Głowica oryginalna, drzwiczki oraz pokrywa zawsze przy PLA w moim przypadku jest ściągnięta/otworzona. Dałem layer 0,2. Efekt poniżej.
PO LEWEJ kostka z sugerowanymi zmianami.
20201223_210222.png
20201223_210209.png
Błędy w rogach liter są mniejsze ale dalej widoczne, szczególnie przy X. Dodatkowo, kostka jest niewymiarowa, X oraz Y są uwypuklone tak jak i rogi samej kostki. Co mogę jeszcze zmienić by poprawić jakość wydruku?
TypC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:22

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TypC »

Witajcie ponownie. Chwile mi zajęło aby ogarnąć ustawienia, przede wszystkim problem polegał z dobrym doborem flow. Temat sugeruje zamknąć, chyba że ktoś będzie miał pytania, z chęcią wtedy podpowiem.
bootboy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2020, 13:43
x 3

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: bootboy »

Uzywasz moze profili z kart dla Cury?

// sprawdzaj posty przed wysłaniem - Marek
Artu
TypC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:22

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TypC »

Nie używam. Są dla mnie bardzo nieodpowiednie. O ile przy PLA, który dostałem wraz z kupnem drukarki - profil się sprawdził, to w przypadku DD PLA jest źle.
artysta75
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2021, 10:17
Lokalizacja: Hiszpania
x 15

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: artysta75 »

Moim zdaniem to zbyt wysokie temperatury.. Sam posiadam 4max Pro poprzedniej wersji i mocno w dół zszedłem z temperaturami ponieważ wg. mnie przekłamuje i to sporo.. Do tego poprawiłem naciąganie pasków, wymieniłem nawiew itp.. Teraz działa mi jak należy.. A jadę często na chińskich tanich filamentach do tworzenia wstępnych prototypów.
Ogólnie zastanawiałem się nad zakupem wersji 2.0 ale odpuściłem sobie..
bootboy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2020, 13:43
x 3

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: bootboy »

Pytałem z ciekawości, niestety w moim przypadku te profile wraz z samą Curą okazały się być kompletną porażką, natomiast na combo slic3r plus RepHost jakoś działa, choć wymaga to wszystko jeszcze dopracowania.
TypC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 23:22

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: TypC »

quote="artysta75"]Do tego poprawiłem naciąganie pasków, wymieniłem nawiew itp.. [/quote]
Możesz powiedzieć coś więcej o tym nawiewie? Chodzi o całą turbinę czy tylko tunel powietrzny?

Pytam ponieważ przybył kolejny problem. Tym razem ABS, wyższe temperatury i problem z przycinaniem się filamentu.
20210108_225726.jpg
Wydruk nigdy nie zacina się w początkowym stadium. Powyższe zdjęcie pokazuje dwa wydruki, jeden zaciął się po 31mm drugi po 55mm.
Silnik w ekstruderze obraca się, zębatki się kręcą, radełko mieli filament, który nie idzie dalej. Używam jak zwykle DD ABS+ kolor czarny.
Gdy spostrzegam problem, zatrzymuje druk, włączam wyciąganie filamentu, po czym włączam wciąganie i dysza znów zaczyna być drożna.
Obniżyłem temperaturę druku z 255 do 240stC, zmniejszyłem retrakcję trzy-krotnie, problem ten sam. Zacząłem też nakrywać drukarkę z góry tak aby chłodne powietrze nie powodowało skurczu materiału a dostaje się sporą dziurą, którą przechodzi rurka z filamentem. Czy stosuje takie nakrycie czy też nie, problem jest ten sam.
Mogę jeszcze napisać, że silnik krokowy w karetce jest tak gorący, że nie ma opcji dotknięcia go dłuższą chwile. Wszystkie elementy w karetce są zresztą bardzo gorące.
Proszę o pomoc, te wydruki na zdjęciu to dwa egzemplarze druku z jedenastu. Tylko jeden raz wydruk doszedł do końca.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Anycubic 4MAX PRO 2.0 kostki kalibracyjne

Post autor: Kopytko »

Podaj więcej danych samego druku, tu nie ma problemu z nakrywaniem czy mechanika pasków itp.
Problem w samym ekstruderze lub z parametrami druku.
Temp, flow, predkosc, retrakcja, predkosc retrakcji, docisk radełek.
Może być też problem z tą temp. ekstrudera, jak wydruk bardzo ale to bardzo wolny a radełka są tak gorące, że już topią filament , ale musiało by to mieć ze 150 stopni aby zmiękczyć ABS.
Na tą chwilę za mało danych podajesz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”