Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: Rafix095 »

Mam drukarkę CR-10 z głowicą tytan aero. Na razie używam "łącznika głowicy" z ptfe ale chcę założyć tytanowy. Grzałkę stołu kupiłem na 230V, co pozwoli mi w nie całe 2 minuty rozgrzać stół do 135°C co przy starej grzałce nie było w ogóle możliwe, więc postanowiłem pobawić się w drukowanie z takich filamentów jak PC, PC+ ABS czy nylon. W marlinie mam ustawioną temperaturę maksymalną na 260°C, próbowałem drukować przy tej temperaturze z PC i. ABS ale zawsze był problem rozwarstwianiem się warstw. Czy da się jakoś zmienić max temp. w marlinie bez konieczności wgrywania całego softu od nowa? Kiedyś już zmieniałem marlina na chyba 1.1.8 ale to było kilka lat temu, nie wiem co tam zmieniałem i musiałbym kombinować konfuguracją wszystkiego od nowa. Bootloader mam raczej wgrany, pytanie tylko czy w Arduino ide da się w ogóle odczytać i edytować wgrany na płytkę soft?

Ps. czy na e3d v6 tytan aero (klon od trianglelab z ali) termistor PT100, grzałka z zestawu chyba 40W ma w ogóle sens się w to bawić? Czy osiągnę na tym temperatury rzędu 300°C?
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 363
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: mpk »

w Arduino ide da się w ogóle odczytać
W Arduino IDE nie. Czymś innym przeważnie się da. ale dostaniesz plik binarny z kodem maszynowym...
i edytować
...z którym wprawdzie można próbować coś robić, ale nie będzie to raczej "edycja", jakiej byś oczekiwał;)

Skonfigurowanie i kompilacja Marlina pod swoją drukarkę może być znacznie prostszą drogą. Serio. nie taki diabeł straszny.
Czy osiągnę na tym temperatury rzędu 300°C?
Czy 40 watowa grzałka wyciągnie 300C? tak. czy reszta wytrzyma? termistor tak. Nie wiem z czego masz blok i dyszę. Standardowego aluminium + mosiądz raczej bym nie ryzykował.
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: Rafix095 »

W takim razie czeka mnie wgrywanierywanie marlina od nowa. W jaki blok i duszę powinienem sie zaopatrzyć? Platerowana miedź?
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 363
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: mpk »

Myślę, że będzie spoko.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 734

Re: Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: JGFTW »

Ciekawie się złożyło, bo ja również zmieniałem FW z 1.1.8 ;)
Jak masz CR10 z tą biedapłytą (Melzi z atmega1268p na pokładzie) to wrzucam Ci tu konfig dla Marlina 2.0.7.2 - otwierasz w Platformio.
https://we.tl/t-qAwIaik5qF
Wiadomo musisz sobie go pozmieniać pod swoją konfigurację (termistory, czujnik poziomowania/krańcówka, direct/bowden, sprawdź czy wyświetlacz nie powinien być reprap discount full graphic) także nie jest to gotowiec, ale dużo rzeczy udało mi się tam upchać i wystarczą drobne poprawki.
Rafix095
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: Mati »

W przypadku drukarek Creality będzie to raczej CR10_STOCKDISPLAY.
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: Rafix095 »

JGFTW pisze:Ciekawie się złożyło, bo ja również zmieniałem FW z 1.1.8 ;)
Jak masz CR10 z tą biedapłytą (Melzi z atmega1268p na pokładzie) to wrzucam Ci tu konfig dla Marlina 2.0.7.2 - otwierasz w Platformio.
https://we.tl/t-qAwIaik5qF
Wiadomo musisz sobie go pozmieniać pod swoją konfigurację (termistory, czujnik poziomowania/krańcówka, direct/bowden, sprawdź czy wyświetlacz nie powinien być reprap discount full graphic) także nie jest to gotowiec, ale dużo rzeczy udało mi się tam upchać i wystarczą drobne poprawki.
Tak, niestety mam właśnie tą płytę. Ten Marlin się tam zamieści? Coś usunięte? Zależ mi żeby działał czytnik kart SD, po za tym głowica direct, termistor będzie NTC100k w obudowie pt100 i bltouch. Spróbuję to również u siebie na tym uruchomić. Znalazłem jeszcze coś takiego:
https://github.com/rbooth84/TH3D-UFW
Soft oparty na marlinie 1.1.9 skonfigurowany pod cr10 z bltouch, nie wiem tylko jak zmienić tam max temp i temp_sensor, ponieważ nie ma tego w configuration.h
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Zmiana max temp. MARLIN Cr-10.

Post autor: Rafix095 »

Rafix095 pisze:
JGFTW pisze:Ciekawie się złożyło, bo ja również zmieniałem FW z 1.1.8 ;)
Jak masz CR10 z tą biedapłytą (Melzi z atmega1268p na pokładzie) to wrzucam Ci tu konfig dla Marlina 2.0.7.2 - otwierasz w Platformio.
https://we.tl/t-qAwIaik5qF
Wiadomo musisz sobie go pozmieniać pod swoją konfigurację (termistory, czujnik poziomowania/krańcówka, direct/bowden, sprawdź czy wyświetlacz nie powinien być reprap discount full graphic) także nie jest to gotowiec, ale dużo rzeczy udało mi się tam upchać i wystarczą drobne poprawki.
Tak, niestety mam właśnie tą płytę. Ten Marlin się tam zamieści? Coś usunięte? Zależ mi żeby działał czytnik kart SD, po za tym głowica direct, termistor będzie NTC100k w obudowie pt100 i bltouch. Spróbuję to również u siebie na tym uruchomić. Znalazłem jeszcze coś takiego:
https://github.com/rbooth84/TH3D-UFW
Soft oparty na marlinie 1.1.9 skonfigurowany pod cr10 z bltouch, nie wiem tylko jak zmienić tam max temp i temp_sensor, ponieważ nie ma tego w configuration.h
Edit: JGFTW ten twój link mi coś nie działa...
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”