Dziury w ścianach i wypełnieniu

Jakość druku Cię nie zadowala?
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Dziury w ścianach i wypełnieniu

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Witam
Posiadam problem z dziurami w ściankach modelu i wypełnieniu w anycubic mega zero 2.0. dziury są dość dziwne bo w ściankach od przodu drukarki (i to nie na całości tylko punktowo)a w wypełnieniu na całej powierzchni. Hotend i nawiew jest póki co standardowy. Dysze czyściłem ale nic to nie pomogło
Filament: PLA dołączony przez producenta drukarki
Temperatura: 220°C dysza , 60°C stół
Prędkość druku: 40mm/s
Model był cięty w programie ideamaker
Jak coś to się uczę tego wszystkiego dopiero
Załączniki
IMG_20210316_182710808.jpg
IMG_20210316_182603132.jpg
NieJestemPRO
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2021, 08:56

Re: Dziury w ścianach i wypełnieniu

Post autor: NieJestemPRO »

Cześć. Sam jestem nowy, ale postaram się coś pomoc. Mogę się mylić, ale według mnie troszkę za duża temperatura jak dla PLA.
To na zdjęciach wygląda na to jakbyś miał źle skonfigurowany extruder i flowrate.
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Dziury w ścianach i wypełnieniu

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

NieJestemPRO pisze:Cześć. Sam jestem nowy, ale postaram się coś pomoc. Mogę się mylić, ale według mnie troszkę za duża temperatura jak dla PLA.
To na zdjęciach wygląda na to jakbyś miał źle skonfigurowany extruder i flowrate.
Według producenta temperatura od 200 do 230 także niby się mieszczę w zakresie ale być może masz rację. Co do flowrate i extrudera... Może tak być bo wczoraj zmieniłem płytkę na skr mini 1.0 MZ a na starej nie miałem dostępu do eepromu więc nie mogłem fajnie sobie wyregulować extrudera. Tylko myślę czy nie powinno być dziur na całości (z każdej strony ) a nie tylko z frontu drukarki
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Dziury w ścianach i wypełnieniu

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Igor_Wlodarczyk pisze:
NieJestemPRO pisze:Cześć. Sam jestem nowy, ale postaram się coś pomoc. Mogę się mylić, ale według mnie troszkę za duża temperatura jak dla PLA.
To na zdjęciach wygląda na to jakbyś miał źle skonfigurowany extruder i flowrate.
Według producenta temperatura od 200 do 230 także niby się mieszczę w zakresie ale być może masz rację. Co do flowrate i extrudera... Może tak być bo wczoraj zmieniłem płytkę na skr mini 1.0 MZ a na starej nie miałem dostępu do eepromu więc nie mogłem fajnie sobie wyregulować extrudera. Tylko myślę czy nie powinno być dziur na całości (z każdej strony ) a nie tylko z frontu drukarki
I tak wiem, nie powinienem mówić że się mieszczę w skali temperatur tylko sprawdzić na wieży temperatur, tylko że testowałem na różnych temperaturach i nie widzę różnicy w jakości i druku
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Dziury w ścianach i wypełnieniu

Post autor: Stanley_B »

Najpierw zrób kalibrację wytłaczania, żeby je wykluczyć co do przyczyny.
A co do dziur tylko z przodu - wystarczy puścić ten sam model obrócony i będziesz wiedział.
Sprawdziłbym też, czy ekstruder pracuje bez zacięć.
Najłatwiej połączyć się z pronterface, rozgrzać hotend i puścić wytłaczanie. Będziesz słyszał i widział, jak on pracuje.
Chyba, że można to zrobić z ekranu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”