Drukarka nie podaje filamentu.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Dudigracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2021, 22:10

Drukarka nie podaje filamentu.

Post autor: Dudigracz »

Kupiłem tydzień temu pierwszą drukarkę 3D. Anycubic i3 Mega S. Mam następujący problem. Nie mogłem sobie poradzić z wypoziomowaniem stołu. Czego bym nie robił zawsze było źle. Jak ustawiłem dobrze na rogach środek był za wysoko jak ustawiłem środek boki były za nisko itp. itd. Szukając rozwiązania w Internecie natrafiłem na temat auto poziomowania przy pomocy czujnika. Na przykład tutaj: https://binaryalchemist.pl/automatyczne ... owanie.../ korzystając właśnie z tego poradnika zamontowałem w mojej drukarce taki czujnik. Co działa: czujka się świeci, przechodzi test na początku wysuwając się i chowając dwa razy, reaguje na komendy wydawane z komputera, oprogramowanie też się wgrało nie ma dźwięku przy starcie drukarki, bada odległość od stołu w iluś tam punktach przez prawie 10 minut wyświetlając wartość z na wyświetlaczu w dolnym prawym rogu. Co nie działa: Otóż drukarka zaczyna drukowanie(niby), ale nie podaje filamentu. Co może być nie tak? Nie mogę do tego dojść, bo zarobiłem wszystko zgodnie z instrukcją w podanym linku. Może ktoś miał podobny problem? Dodam, że teraz drukuję na stockowym oprogramowaniu pięknie tylko, że mam małe pole robocze na środku stołu więc możliwości tej drukarki w tym momencie są bardzo ograniczone. Jeszcze jedno pytanie jak położę szkło na stole 4mm to muszę zwiększy temperaturę czy szkło nie będzie przeszkadzało?
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Drukarka nie podaje filamentu.

Post autor: samezrp »

Za dużo mieszasz na raz. Rozwiązuj problemy pojedynczo, a wtedy jesteś w stanie zidentyfikować problem.
Jak się DOMYŚLAM, bo z wiadomości to wprost nie wynika, wszystko jest ok na stockowym sofcie (oprócz poziomowania, wygląda mi na krzywy stół). Nie działa na wgranym FW.
Nie działa buzzer i nie działa ekstruder, a to znaczy, że soft jest źle skonfigurowany przed kompilacją. A tutaj może być tysiace powodów. Skąd masz config do drukarki? Z ww podanej strony? Sprawdź czy rzeczywiście system jest tak podłączony jak w plikach konfiguracyjnych softu. Jeśli to Cię przerasta, nie baw się w zmiany.
A autopoziomowanie zniweluje błędy krzywego stołu, ale samego problemu nie rozwiąże, a jedynie zamaskuje.
morf
milu_
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2021, 23:27
x 7

Re: Drukarka nie podaje filamentu.

Post autor: milu_ »

Jako że to mój pierwszy post na forum: WItajcie forumowicze! :toast:
Posiadam tą drukarkę i niektóre z problemów wyglądają mi na znajome. Trafił mi się w miarę prosty stół - raz ustawiony "na kartkę" wystarcza na długo więc nie bawiłem się w instalację bltouch ale upgrade firmware był u mnie obowiązkowy ze względu na wymianę stepsticków na TMC2209.

Instrukcja którą podajesz jest do i3 Mega a Ty piszesz że posiadasz i3 Mega S. O ile wiem różnią się m.in. ekstruderem (S ma klon Titana) i ma on inne przełożenie niż w Mega (bez S). Trzeba skalibrować ekstruder zaczynając od wartości podanej w ich instrukcji.

Na stronie z tym firmware(https://kore.cc/i3mega/doc/) jest instrukcja w której piszą co należy zrobić przy zmianie firmware z oryginalnego na custom Marlin-AI3M
If you are using this on a Mega-S, those four additional commands are necessary:
M92 E384 - set correct steps for the new extruder
M203 E30 - limit extruder feedrate
M204 R1500.00 - lower retract acceleration
M500 - save the values
I highly recommend calibrating the extruder as explained below.
Ad szyby na stole.
Jeśli zmieniłeś firmware na custom i dołożysz szybę na stół to powinieneś zrobić PID tuning stołu z użyciem tego ukrytego menu. Temperatury nie powinno być potrzeby podwyższać.
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Drukarka nie podaje filamentu.

Post autor: tomek_3100 »

Nie masz czasem obrotów ekstrudera w drugą stronę? I zamiast podawać on wyciąga?
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Drukarka nie podaje filamentu.

Post autor: mcxmcx »

Przebijam

Chłopak ma ustawiony gdzieś indziej E niż ma stepstick.
morf
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”