Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Jakość druku Cię nie zadowala?
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: kataklysm »

Cześć, w Was ostatnia nadzieja na to, że ten szajs zacznie działać bo mam już ochotę wystawić to za 500 zł i odpuścić...

A więc z początkiem roku kupiłem X5SA PRO ponieważ moja wcześniejsza drukarka (składana samemu) wymagała już dużego serwisu a ja chciałem trochę większe pole robocze. Wybór padł na szajs z tematu. Po złożeniu ładnie to wydrukowała jedynie model testowy który był na karcie później druk PET-G właściwie niemożliwy zablokowany soft itp.

Następnie udało mi się wgrać marlina po kilku kompilacjach w końcu poszło i już myślałem że jestem w domu bo wieże retrakcyjne zaczęła drukować elegancko za to przy normalnym druku szczególnie na rozdzielczościach 0.3 / 0.2 wychodzi straszna kaszana, dziury w warstwach jak na zdjęciach nie pomaga ani ponoszenie flow ani milionowy raz poziomowanie stołu. Poprostu zostawia dziury a już najgorzej jak są tulejki na śruby w czymś to dziury są w ściankach na wylot, na idea maker jeszcze coś czasami da się wycisnąć ale cura to już totalny dramat...

POMOCY - to już ostatnia próba naprawy tego g***na męczę się z tym od początku roku, drukarka ma najechane może 70h więc jest właściwie nowa...

To co tu widać to
PLA 3d active (kiedyś drukowałem tylko pet)
Głowica 215C
Stół 70C
prędkość 50mm
retrakcja 5mm
prędkość retrakcji 55mm/s
Załączniki
20210413_184054.jpg
20210413_184049.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: Andrzej_W »

A podstawowe kalibracje jak ilość podawanego filamentu przez ekstruder , Flow sprawdzone? Mechanika drukarki sprawdzona nic się nie zacina itp.
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: kataklysm »

Andrzej_W pisze:A podstawowe kalibracje jak ilość podawanego filamentu przez ekstruder , Flow sprawdzone? Mechanika drukarki sprawdzona nic się nie zacina itp.
tak, sprawdzone mechanicznie wszystko chodzi idealnie i nie ma grama luzu, flow rate kalibrowany przez repetier host wg instrukcji to samo pid temperatury itp. Wszystko sprawdzone kilka razy na sofcie tronxy było podobnie to co jest na zdjęciach to slicer cura na idea maker jest ciut lepiej ale do jakości mojej poprzedniej drukarki którą składałem od zera (klon prusa) to nie ma nawet polotu... te wydruki są beznadziejne i do niczego się nie nadają.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 794
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: majek »

W Cura jak się dodaje drukarkę, to domyślnie ustawia średnicę filamentu na 2.85mm. Jak się nie ustawi prawidłowo 1.75, to tak właśnie wyglądają wydruki.
japim
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: japim »

To nie jest problem retrakcji. Przecież przy druku wypelnienia nie aktywujesz retrakcji między każdym przejazdem górnej warstwy. Wyglada na ekstremalny under extrusion. Czy na pewno masz wkręconą dyszę 0.4mm?
Jaką średnicę filamentu masz zadaną w curze? Możesz spróbować np SuperSlicer? To wyeliminujesz problem software/slicer i zostanie tylko mechanika.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: kataklysm »

japim pisze:To nie jest problem retrakcji. Przecież przy druku wypelnienia nie aktywujesz retrakcji między każdym przejazdem górnej warstwy. Wyglada na ekstremalny under extrusion. Czy na pewno masz wkręconą dyszę 0.4mm?
Jaką średnicę filamentu masz zadaną w curze? Możesz spróbować np SuperSlicer? To wyeliminujesz problem software/slicer i zostanie tylko mechanika.
Sprawdziłem dyszę i o dziwo nie jest na niej wybite jaki ma rozmiar, wyczyściłem ją i wrzuciłem pod mikroskop (dysponuję ze względu na pracę) i z całą pewnością nie ma oznaczenia na dyszy więc mogę tylko polegać na Chińczyku który miał dać do zestawu 0.4 no nic w takim razie zamówię dyszę nową
KrzysiekZal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2021, 12:14

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: KrzysiekZal »

Zamiast kupować od razu nowe dysze, kup komplet wierteł 0,1-1,0 mm. Używam ich właśnie do sprawdzania otworów dysz, oraz do czyszczenia.
Niedawno złożyłem X5sa400pro i też na dyszy nie było oznaczenia. Drukuje przyzwoicie z sofu tronxy, ale z repetierem nie opuszcza mi głowicy przy starcie druku :unknown: Czy drukujesz z repetierem? pzdr
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3232
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: morf »

majek pisze:W Cura jak się dodaje drukarkę, to domyślnie ustawia średnicę filamentu na 2.85mm. Jak się nie ustawi prawidłowo 1.75, to tak właśnie wyglądają wydruki.
Czy Autor wreszcie to sprawdzil ?
Done is better than perfect.
kataklysm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 50
Rejestracja: 13 kwie 2018, 00:24

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: kataklysm »

KrzysiekZal pisze:Zamiast kupować od razu nowe dysze, kup komplet wierteł 0,1-1,0 mm. Używam ich właśnie do sprawdzania otworów dysz, oraz do czyszczenia.
Niedawno złożyłem X5sa400pro i też na dyszy nie było oznaczenia. Drukuje przyzwoicie z sofu tronxy, ale z repetierem nie opuszcza mi głowicy przy starcie druku :unknown: Czy drukujesz z repetierem? pzdr
drukuję bez repetiera, dzięki za info już zamówiłem nowe dysze więc zobaczę czy to coś zmieni. Próbowałeś marlina ? mógłbyś wrzucić zdjęcia jakiś swoich wydruków i jakie ustawienia dobrałeś ?
morf pisze:
majek pisze:W Cura jak się dodaje drukarkę, to domyślnie ustawia średnicę filamentu na 2.85mm. Jak się nie ustawi prawidłowo 1.75, to tak właśnie wyglądają wydruki.
Czy Autor wreszcie to sprawdzil ?
Tak, Cura jak i IdeaMaker mają ustawione 1.75 i dysze 0.4mm
KrzysiekZal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2021, 12:14

Re: Tronxy X5SA PRO - dziury problemy z retrakcją...

Post autor: KrzysiekZal »

Nie chciałbym grzebać w sofcie, na razie rozmawiam z serwisem tronxy (to nowa drukarka). Drukuję intuicyjnie, mam jeszcze starą Deltę flsun, więc mam trochę praktyki. Twojego problemu nie miałem, wydrukowałem tylko na próbę cylinder w warstwie 0,2 i okrąg w 30 cm średnicy, szerokości 10 mm z wypełnieniem 20% warstwą 0,4 mm. Nie miałem zastrzeżeń ani do pierwszej warstwy ani do ostatniej. Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”