Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Jakość druku Cię nie zadowala?
cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: cheaterenator »

Witajcie.

Jakiś czas temu, pisałem tutaj na forum odnośnie dopasowani rurki ekstrudera do tej drukarki. Generalnie polecony mi element wpasował się bezproblemowo i technicznie drukarka działa poprawnie.
Mam jednak z nią kilka problemów. Tutaj chciałem zaznaczyć, że większego doświadczenia z drukiem 3d to ja nie mam, tę drukarkę dostałem od znajomego bo "miał jej dość" w kilku kawałkach i ją poskładałem w całość. Przyznam szczerze, że jeszcze żadne urządzenie elektroniczne nie przysporzyło mi tylu problemów co ta drukarka :) W drukarce wprowadziłem kilka zmian:
Zmieniłem firmware na najnowszy dostępny marlin, z włączoną obsługą grzanego stołu i wentylatora chłodzenia wydruku.
Uzupełniłem płytę główną o brakujące elementy, czyli mosfety do sterowania grzaniem stołu, oraz wentylatorem, dodatkowo musiałem wymienić atmegę bo po "zabawach" kolegi nie działał uart więc nie miałem komunikacji z pc i zamontować na grzałce stołu termistor.
Do tego musiałem jeszcze przeprowadzić kilka prac mechanicznych, wyczyścić i nasmarować prowadnice osi x i y, naciągnąć paski itd.
W drukarce kolega dorobił grzany stół, w ten sposób, że do oryginalnego stolika, dokleił laminat grzejny a na to położył szybę.
Przejdźmy jednak do konkretów. jak złożyłem hotend, stwierdziłem, że spróbuję kalibracji wszystkiego, co się tylko da.
W tym celu skorzystałem z informacji ze strony: https://teachingtechyt.github.io/calibration.html
Wszystko szło bezproblemowo do momentu próby kalibracji temperatury druku, tutaj zaczęły się problemy, których przyznam szczerze nie umiem zinterpretować.
Myślę, że wszystko wyjaśnią dołączone fotki. Wyraźnie widać, że drukarka nie radzi sobie z drukowaniem mostów, i to niezależnie od wybranej temperatury. Co ciekawsze, najlepiej wychodzi pierwsza sekcja, czyli ta z najwyższą temperaturą (ustawiłem dla kolejnych sekcji 210,205, 200, 195 oraz 190 stopni). To mnie trochę zaskoczyło, bo z tego co udało mi się wyczytać w sieci, to dla mostów właśnie lepsze są niższe temperatury oraz oczywiście wymagane jest chłodzenie wydruku.
Moje pytanie brzmi, jak dobre to musi być chłodzenie? W sensie jak mocno musi dmuchać wentylator? Pytam, gdyż w komplecie dostałem jakiś dodrukowany przez kolegę kanał wylotowy oraz mały 40x40 wentylatorek, który coś tam sobie dmucha ale niezbyt mocno.
W tym momencie wpadłem na pomysł, by może wydrukować sobie inny kanał chłodzący pod inny wentylator, znalazłem jakiś projekt dedykowany tej drukarce pod wentylator 50x50mm i zapodałem wydruk. Tutaj jednak z kolei pojawił się inny problem, którego wcześniej nie zauważyłem, a dodam że z tego samego programu (najnowsza cura) wcześniej generowałem pustą kostkę pod kalibrację flow i takiego efektu nie było. Efekt jest taki, że podczas druku dysza zaczyna "orać" po wydruku. Tak, jakby stół był opuszczany w zbyt małym stopniu, jednak nie pokazywał się ten efekt przy wcześniejszych wydrukach z tej strony, jak też w wydruku pustej kostki, którą to po tym problemie powtórzyłem i wyszła ok.
Pewnie tu wychodzi moja niewiedza :) jednak w curze nie znalazłem żadnego parametru, który by mógł wpływać na stopień opuszczania stołu podczas wydruku kolejnych warstw, a domyślam się, że tu leży problem, który jednak nie ujawnia się przy każdym wydruku.
W tym momencie zgłupiałem, spróbuję jeszcze dorwać inny program, może cura robi jakieś głupoty, jednak będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
Niestety nie mam dostępu do innej drukarki by zweryfikować pliki czy nawet wydrukować sobie jakieś elementy do tej drukarki.
Załączniki
IMG_20210516_122259[1].jpg
IMG_20210516_122321[1].jpg
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: Jarewa »

Jak wentylator chłodzący to tylko turbina 5015. Jak szybko drukowałeś test mostów??
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: Andrzej_W »

Parametrem który odpowiada za stopień opuszczania stołu to wysokość warstwy. Czy masz włączony Z-hoop? Przy luzach na śrubie i nakrętce stół może nie trafiać w te same pozycje.
cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: cheaterenator »

Jarewa pisze:Jak wentylator chłodzący to tylko turbina 5015. Jak szybko drukowałeś test mostów??
Hmm, no właśnie, tutaj napotkałem problem, ponieważ wraz z drukarką dostałem gotowy model kanału wylotowego dla takiej turbinki, jednak po jego zamontowaniu, drukarka po włączeniu nadmuchu wywala błąd temperatury hotendu, szukałem innego projektu, ale niestety nie znalazłem, znalazłem za to informację że ten co mam faktycznie dmucha nie tam gdzie powinien, czyli w na dyszę, a nie na wydruk.
Co do prędkości druku, powiem szczerze - nie mam pojęcia, gdyż gcode którego użyłem pochodzi z tej strony do której namiary wcześniej podawałem, a tam jedynym ustawianym przez użytkownika parametrem oprócz temperatury, jest prędkość i dystans retrakcji.
cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: cheaterenator »

Andrzej_W pisze:Parametrem który odpowiada za stopień opuszczania stołu to wysokość warstwy. Czy masz włączony Z-hoop? Przy luzach na śrubie i nakrętce stół może nie trafiać w te same pozycje.
Właśnie o tym samym myślałem, z-hop jest wyłączony, jednak zastanawiam się czy nie problem leży w tym, że po modyfikacjach, stół jest znacznie cięższy niż zakładał to producent. Logika podpowiada, że przy opuszczaniu nie powinno być problemu, w końcu grawitacja pomaga, ale nie jestem tego całkowicie pewien. Przy podnoszeniu i opuszczaniu nie zauważyłem jakichś problemów nie mam jednak pomysłu jak sprawdzić dystans pokonywany przez stół w stosunku do zadanego.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: Andrzej_W »

Czujnik zegarowy :D W chinczykowie kupisz za parę zł. Jaką nasz śrubę trapezową ? Nie pamiętam dokładnie które to są ale niektóre nie są samohamowne i może ci delikatnie inaczej opadać mogę się mylić tak strzelam.
Sprawdź sprzęgło na Z.
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: Sekal »

1. Czy jesteś pewny stabilności wózka? Czy głowica jest sztywna i się "nie buja"?

2. Włącz moment trzymający na osi Z.

3. Sprawdź jeszcze raz kalibrację kroków X,Y,Z i koniecznie pozycjonowanie. Zrób gcode - 100 w jedną stronę i z powrotem, zobacz czy zatrzyma się w tym samym miejscu. Nawet jakby miało dłużej potrwać w Z - sprawdzisz czy nie ma luzów. Możesz użyć czujnika jak Andrzej pisał wyżej, albo zaznaczyć pozycję na taśmie papierowej.

4. Kalibracja po kolei. Najpierw wypełnienia potem mosty. To niestety żmudne, ale chodzenie na skróty szczególnie na początku się mści. Jak dla mnie to powinno wyglądać tak:
- kroki,
- temperatura,
- ekstruder (wydrukuj walec w trybie wazy i poszukaj odpowiedniej temperatury, korekta ustawień ekstrudera)
- kalibracja wypełnienia, warstwy top, obrysów itp. tak żeby dobrze drukować proste bryły. Na początek na jednej bryle. Potem polecam ustawione na przemian w szachownicę 4 elementy (sprawdź, kiedy są ustawione blisko siebie, daleko w różnych miejscach stołu) walce i prostopadłościany i ustawianie retrakcji
- wydrukuj kilku/kilkanaście obiektów dla przyjemności takich gdzie nie potrzebujesz mostów, trochę radości, poznaj drukarkę i dopieść ustawienia
- mosty i podpory

ps. Geometria tunelu chłodzącego to raz. Zadbaj o nią. Dwa na początku włączaj wentylator na 100%. Niektóre wentylatory dają się pozornie sterować przez PWN, ale kręcą się z bardzo małą siłą i praktycznie nie dmuchają, chociaż może wydawać się że to robią.
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: Jarewa »

A kondona na blok grzewczy masz?? Jak tak to musisz zrobić pid tuning. Bo nie powinno mimo tego wywalać błędu....
cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: cheaterenator »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, wygląda na to że będzie z tym więcej zabawy niż sądziłem, ale się nie poddam. Do drukarki będę miał dostęp w weekend, to zobaczę jak dokładnie wygląda mechanicznie konstrukcja osi z. Co do kalibracji, to przyznam że aż tak dokładnie do tego nie podchodziłem, do tej pory się sugerowałem informacjami zamieszczonymi na wspomnianej przeze mnie stronie. Sprawdzałem kroki ekstrudera, sprawdzałem flow, sprawdzałem retrakcję, od strony elektronicznej prąd sterowników silników i to w zasadzie wszystko. Co do wentylatora, to podejrzewam, że jest on po prostu zbyt małej mocy, bo coś tam sobie ledwo dmucha na ustawieniu 100%, jednak już zamówiłem wentylator o większej wydajności, co powinno dać mi możliwość regulacji mocy nadmuchu. Kalibrację PID hotendu zrobiłem w zasadzie od razu po wgraniu nowego marlina, na oryginalnym programie nie było nawet takiej opcji.
cheaterenator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2021, 21:32

Re: Renkforce RF100v2 - kilka problemów, pomocy :)

Post autor: cheaterenator »

Po kolejnych dwóch dniach walki z drukarką doszedłem to następujących wniosków:

Chłodzenie musi być naprawdę wydajne, przynajmniej w wypadku PLA na jakim testuję, wcześniej podstawiałem różne wentylatorki, jednak dopiero po założeniu firmowego wentylatora, o dużej wydajności (chyba maks. 13000 obr/min) chłodzenie zaczęło dawać pozytywne efekty.
Ogólnie drukarka w tej chwili już drukuje całkiem w porządku, mam jednak nadal z nią jeden dziwny problem, problem z osią z.
Sprawdziłem jak to wygląda mechanicznie, renkforce zastosował tam silnik, którego osią jest długa śruba, nie ma tam żadnych sprzęgiełek, czy łączników. Poluzowałem silnik, wycentrowałem, wyczyściłem oraz nasmarowałem śrubę. Przy testach, niby wszystko działa, jednak nadal mam wrażenie, czy raczej teraz już jestem pewien, że stół się opuszcza o zbyt małą odległość przez co dysza "rzeźbi" po wydruku.
Według ustawień kroków na mm dla osi z jest ok, wartość 800, jednak w ramach doświadczenia, spróbowałem innych wartości, począwszy od +0,1% wartości domyślnej do +1% i nie zmieniło to w moim odczuciu nic jeśli chodzi o jakość wydruków czy tego problemu z rysowaniem warstwy wydruku...
Przyznam szczerze, że zgłupiałem bo przecież właśnie ten parametr powinien wpływać na pracę silnika osi z, a różnica jednego procenta powinna już być zauważalna. Teraz zaczynam podejrzewać, że problem może mieć inne pochodzenie, być może nawet programowe, przekompiluję jeszcze raz marlina, wyczyszczę eeprom i sprawdzę co będzie wtedy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”