Poproszę o analizę retrakcji.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 2
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Re: Poproszę o analizę retrakcji.

Post autor: czasnagli »

z Volcano 0.4 duuuużo drukowałem, teraz założyłem 1mm i problemów z retrakcją nie ma, wartości trochę wyższe jak dla standardowej dyszy - 0.8mm retrakcji dla PETG i brak problemów, ale przy filamencie 1.75.

Jak masz dyszę 0,8mm to zadbaj przede wszystkim o prawidłową szerokość ścieżki i wysokość warstwy. Ścieżka 0,8-1,2mm, warstwa 0,2-0,6mm.

Przy retrakcji dobrze jest dać szybkie ruchy jałowe, np. Jerk 10-20, acc 2000-4000, speed 200-400mm/s - z tym, że u Ciebie jak widzę to napęd jest na śrubach więc nie poszalejesz.

Zacznij od tego, że tą wieżę retrakcji wyskaluj w osiach X/Y na 200%, daj ścieżkę szerokości 1mm i wtedy zacznij testować. Standardowa wieża retrakcji dobra jest przy standardowej głowicy 0.4
lesiu155
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Poproszę o analizę retrakcji.

Post autor: lesiu155 »

Puściłem póki co wieżę temperaturową ale coś skrypt ChangeAtZ w curze mi z temperaturą nie bangla - poustawiałem wszystko elegancko dla extruder 1 temp, a tam w kodzie takie kwiatki:

Kod: Zaznacz cały

;[CAZD:
M104 S205.0 T0
;:CAZD]
G0 X227.252 Y246.109 Z41.6
;TYPE:FILL
;[CAZD:
M104 S225.0 T0
;:CAZD]
i suma summarum nic nie zmienia... Ciekaw jestem, czy przy retrakcji tak samo było bo w sumie nie pilnowałem tego za bardzo, ale wydaje mi się, że zmieniała się :think:
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 2
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Re: Poproszę o analizę retrakcji.

Post autor: czasnagli »

I jeszcze głupie pytanie - jesteś pewny, że masz założoną dyszę volcano 0.8mm z 3mm otworem na filament?
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Poproszę o analizę retrakcji.

Post autor: lesiu155 »

Tak, niedawno zmieniałem bo miałem różne przeboje z tym gunwem zwanym drukarką i nawet jedną dyszę normalnie zerwałem z hotendu :E A dysze dostarczył producent po serwisie więc nie ma możliwości pomyłki ;)

Jeszcze raz pociąłem (powiększając i zmieniając ustawienia wg. Twoich propozycji) i już nie ma błędów w kodzie, dziwne...

Z tym, że ruchy jałowe to pewnie w plikach konfiguracyjnych drukarki, nie? Tak - napęd jest na śrubach.

Jakbym nie miał w planach zmiany pracy to pewnie bym cisnął, żeby kupić Titana Aqua i zrobić cały ekstruder po swojemu. Ale to już nie moje zmartwienie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”