Kalibracja Minimum Layer Time i Fan Speed Threshold

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Kalibracja Minimum Layer Time i Fan Speed Threshold

Post autor: czasnagli »

szukałem na forum i nie znalazłem - macie jakieś sprawdzone procedury czy metodą prób i błędów?

Cel - maksymalna wytrzymałość wydruku z PETG i ABS.

Myślałem nad drukiem ostrosłupa przy wyłączonym minimum layer time - wtedy z każdą warstwą czas warstwy jest mniejszy i wtedy można wyznaczyć minimalny czas warstwy bez chłodzenia. I tutaj też pytanie czy w Cura da się podejrzeć czas poszczególnych warstw? Czy jedyną metodą jest ustawienie np. minimum layer time na 10s, pocięcie i w podglądzie Cury zobaczyć, od którego miejsca jest mniejsza prędkość druku?

A teraz żeby było trudniej - jak dodać do tego chłodzenie na odpowiednim poziomie? Jak wyżej, tylko ustawić stały nadmuch np. 20% i znaleźć granicę przy której wydruk zaczyna się podwijać?

Pytania może banalne ale sporo wydruków poszło już do kosza bo wydruk pękł w połowie wydruku (PETG) ze względu na zbyt duży nadmuch lub ściany zaczęły się walić na końcu wydruku gdzie czas warstwy/chłodzenie było zbyt niskie.
Biorąc pod uwagę różne prędkości (a za tym różne temperatury), inny materiał (ABS lub PETG), inną wysokość warstwy, inną szerokość ścieżki robi się tego dosyć sporo i chciałbym usystematyzować przeprowadzenie kalibracji.

Wróć do „Kalibracja, problemy”