Problem z warstwami w osi z na AM8 (custom)

Jakość druku Cię nie zadowala?
krzycho123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2021, 09:04

Problem z warstwami w osi z na AM8 (custom)

Post autor: krzycho123 »

Witam,
Mam problem z osią z na swojej AM8 . Jest drukarka zbudowana od zera nie ma nic z anet a8 .
Problem polega na tym ze w osi z w wydruku mam zgrubienia co jakis czas. Początkowo wiązałem to z trapezami bo wydawało się ze występuje to co około 8mm . Wymieniłem śruby na nowe , nakrętki z POM na zwykłe mosiądz.
Dołożyłem zakończenia dla trapezów tzw anti wobble dla am8 , warstwy sie lekko poprawiły ale nadal są zgrubienia co kilka centymetrów na wieży testowej.
Co ciekawe raz są wyżej raz niżej ,myśle więc ze nie ma to związku ze śrubami napędowymi.

Konfig : skr2 z marlin , paski gates, zębatki mellow, extruder matrix . Dzięki z góry za pomoc bo mi pomysly sie wyczerpały powoli.

Zdjecia w załączniku.
Załączniki
IMG_20211219_233908.jpg
IMG_20211219_234607.jpg
IMG_20211220_074355.jpg
frycol
Postów w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 23 wrz 2018, 14:25
x 6

Re: Problem z warstwami w osi z na AM8 (custom)

Post autor: frycol »

A stół ma PID czy grzeje BANG-BANG? Bo to może być wina odkształcenia stołu podczas grzania. A co masz na stole? Szkło czy jakaś podkładką.
krzycho123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2021, 09:04

Re: Problem z warstwami w osi z na AM8 (custom)

Post autor: krzycho123 »

Stół w PID . Testowałem zarówno szkło z PEI jak i samo szkło z klejem DD. Efekt ten sam. Też myślałem ze zmiana bangbang na pid pomoże .
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 583
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 234

Re: Problem z warstwami w osi z na AM8 (custom)

Post autor: Rozarh »

Jeśli to śruby Tr8x8 i odkształcenia są co 8mm to musisz tego szukać na osi Z. Odłącz silnik od płyty i kręć silnikiem obserwując ruch śruby i płynność obrotu silnikiem - może oś/sprzęgło/ ociera o obudowę silnika? Albo nowe śruby też mają bicie? Albo coś nie tak z wózkiem stołu czy co tam masz?
Wydaje mi się, że grzanie stołu będzie mieć wpływ tylko na niskie warstwy. No chyba, że model się odkleja...
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”