Podłoze do drukowania i zły druk

Jakość druku Cię nie zadowala?
diablok6
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2022, 19:54
x 3

Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: diablok6 »

Witam
Przeszukując forum natrafiłem na kilka ciekawych porad lecz nie znalazłem odpowiedzi
Zacznę od stołu, od jakiegoś czasu drukuję na zwykłym szkle, ale przyklejenie filamentu PLA graniczy z cudem, PET-G też nie chętnie lecz po spryskaniu klejem C-Stick nawet dobrze się przyklei, (z porad wyczytałem żel do włosów jest nie zawodny muszę kopić i sprawdzić)
Sprzedawca gdzie kupowałem drukarkę namówił mnie na Szkło Karborundowe (żadnych klejów nie potrzeba, położyć i drukować) ale ni cholery żaden filament PLA, PET-g czy ASA nie przykleja się, tu moje pytanie czy to Szkło Karborundowe można czymś smarować(jakimś klejem,żelem)?

Od dwóch dni mam problem z drukowaniem(tak jak na zdjęciu) albo od samego początku pluje albo jak na zdjęciu wydrukowało połowę dobrze a drugą napluło.
Drukarka ender 3 a program prusaslicer
Załączniki
IMG_20220118_105205.jpg
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: dekas »

Cześć, może zamiast nakładać, trzeba zdjąć? (kurz, tłuszcz i inne takie) Izopropyl czyni cuda. Denaturat też ujdzie, ale Izo można kupić w rozpylaczu.

Pozdrawiam, Tomek
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: dale »

Dokładnie, oczyść szkło, najpierw zwykłym płynem do mycia naczyń, potem izopropanolem, spirytusem, lub ostatecznie octem. Ustaw pierwszą warstwę poprawnie, nie wiem jak w Twojej drukarce, ale ja na Prusie miałem problemy podobne do Twoich, w sytuacji kiedy pierwsza warstwa była za wysoko, pomogła korekta - opuszczenie dyszy. No i sprawdź temperatury i szybkość.
To musi zagrać :)
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: aaannnd »

I ogarnąć szparkę.
annon
Postów w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: annon »

Przed drukowaniem z PLA wycieram szybę chusteczkami do okularów z Li..a, dla PETG mam drugą szybe z naniesioną cieknką warstwą kleju introligatorskiego 'Magic' kupionego w jakimś markecie.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 573
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: malyhenio1 »

Kup Hegron(każdy market go ma) i szybę 6 lub 5 mm i zapomnij o problemie.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1516
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 325

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: Jarewa »

A może ma za wysoko i dlatego słabo klei do stołu??
diablok6
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2022, 19:54
x 3

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: diablok6 »

Wyczyszczenie i odtłuszczenie szyby nawet nitro nie pomogło, kupiłem dziś ten hegron i pięknie wszystkie filamenty się przyklejają, niespotykane że kosmetyk do włosów lepiej se radzi niż dedykowany klej, problem z przyklejaniem filamentu jest rozwiązany.
Lecz został problem z samym drukiem, udało się wypatrzeć problem, w trakcie drukowania nagle filament przestaje iść lecz ekstruder kręci się, postanowiłem mu pomóc czyli popchać filament i poczułem opór i nagle takie "pyk"(jakby dysza się odetkała) i dalej podaje filament,
Wygląda tak jak by za dużo cofnął i zastygł w rurce. problem z drukowanie zaczął się jak zmieniłem typ z bowden na direct, w programie zmieniłem wartości (tak mi sie wydaje) albo źle coś zrozumiałem. Jak ktoś by mi pomógł było by super.
Załączniki
Bez nazwy.png
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: mcxmcx »

wpisz retrakcja 0 i spróbuj.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
diablok6
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2022, 19:54
x 3

Re: Podłoze do drukowania i zły druk

Post autor: diablok6 »

Próbowałem różnych opcji, jak dam 0 to druk wychodzi cały lecz jest dużo nitek, a jak dam dodatni to w pewnym momencie drukuje bez filamentu.
Jak przestał podawać filament to postanowiłem sprawdzić w czym jest dokładnie problem, gdy rozebrałem hotend okazało się że od wewnętrznej strony tej rurki plastikowej od strony dyszy, przyczepia i zastyga na obrzeżach filament i ekstruder nie jest w stanie tego przepchać. nie wiem jakim cudem to zastyga, i nie mogę zrozumieć że bowden ma nawet długość retrakcji 5 i się nie zatyka a tu przy direct 0.5 i zatyka się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”