Sidewinder x2 Problemy z PETG

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1598
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 367

Re: Sidewinder x2 Problemy z PETG

Post autor: Jarewa »

Skalibruj flow albo extruder.

Zresztą z tych wypocin ciężko powiedzieć co mało wyjść.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Sidewinder x2 Problemy z PETG

Post autor: dekas »

Ja miałem dość regularne smarki kiedy była zapchana dysza. Normalnie płynęło za mało, a jak ciśnienie wzrastało, robiło wyrzut. Jeżeli kalibracja sprawdzona i czyszczenie/wymiana dyszy nie pomoże, znaczy że coś przeszkadza na drodze filamentu. Puść wydruk okrągłej wazy (jest stała prędkość) i obserwuj.
Piotr Smal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2022, 17:58

Re: Sidewinder x2 Problemy z PETG

Post autor: Piotr Smal »

Ja dopiero zaczynam ale rozpoczęłam przygodę z drukiem od petg. Moje ustawienia to dysza 230°c ,stół 70°, szybkość druku 50 mm/s pierwsze warstwy 25mm/s, retrakcja 3mm, wychodzi całkiem nieźle. Używam esy petg od fiberlogy.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 1
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Sidewinder x2 Problemy z PETG

Post autor: Trolinka »

X1/Genius czy X2/Genius Pro drukują out-of-box PETG. Niczym stołu nie trzeba smarować. Jedynie spryskać IPA i przetrzeć ręcznikiem papierowym.
Profile są wbudowane w PrusaSlicer/SuperSlicer gotowe i jak na początek to działają i wystarczy. W Cura też są niby ale mniej sympatyczne :P
Weź sobie na początek coś takiego: https://www.thingiverse.com/thing:475444 albo https://www.thingiverse.com/thing:2511477 i w trakcie druku masz w menu na żywo ustawianie Z wyżej/niżej aż linia będzie ładna na stole lekko sprasowana (ale nie rozmazana) i trzymała się stołu. Jak na pierwszy raz z drukarką tak będzie najprościej :-)
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”