Błędna kalibracja stołu - Ender 3 v2

Jakość druku Cię nie zadowala?
BoyBACKS
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2022, 14:24

Re: Błędna kalibracja stołu - Ender 3 v2

Post autor: BoyBACKS »

mcxmcx pisze:masz po prostu za mocno sciagniete sprezyny.

nic sibie nie porysujesz, bo regulacja szczeliny to cos innego niz regulacja poziomu.
Może całość źle opisałem, mam taki problem (https://www.youtube.com/shorts/WjihVI5K7Z8). Pozostałe 3 rogi stołu są perfekcyjnie wypoziomowane tylko w tym jedynym rogu zostaje szpara której nie jestem w żaden sposób zlikwidować
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Błędna kalibracja stołu - Ender 3 v2

Post autor: Jarewa »

Bo poziomowanie 4 punktowe z deka jest złym pomysłem powinno być 3 punktowo. Czwarty ci się nie rusza bo jest na przeciwko po przekątnej skręcony. Masz krzywy stół i dlatego nie dasz rady. Musisz ten na przeciwko trochę skręcić uśrednić krzywiznę stołu.
BoyBACKS
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2022, 14:24

Re: Błędna kalibracja stołu - Ender 3 v2

Post autor: BoyBACKS »

Jarewa pisze:Bo poziomowanie 4 punktowe z deka jest złym pomysłem powinno być 3 punktowo. Czwarty ci się nie rusza bo jest na przeciwko po przekątnej skręcony. Masz krzywy stół i dlatego nie dasz rady. Musisz ten na przeciwko trochę skręcić uśrednić krzywiznę stołu.
Metodą prób i błędów udało mi się u poziomować stół choć dalej widać lekką przerwę między dyszą a stołem. :crazy:
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 620
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 253

Re: Błędna kalibracja stołu - Ender 3 v2

Post autor: Rozarh »

Obniż krańcówkę osi Z o 2-4 mm i sprężyna na ostatniej nodze zacznie pracować. Jeśli stół jest faktycznie krzywy to możesz położyć na niego jakąś szybę lub lustro - wtedy nie ruszaj krańcówki ;)
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”