Problem z ender 3 V2

Jakość druku Cię nie zadowala?
xcieniasx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2022, 10:19

Problem z ender 3 V2

Post autor: xcieniasx »

Witam, niedawno kupiłem endera 3 V2 i po złożeniu i kalibracji według różnych instrukcji zacząłem drukować pierwsze modele lecz problem jest w miejscu gdzie zaczyna nową warstwę, filament tak jakby się rozlewał. Zdjęcia w załączniku.
Naprowadzi ktoś początkującego gdzie szukać problemu ? Próbowałem różnych ustawień i cały czas podobnie.
Załączniki
IMG20220419184219.jpg
IMG20220419184219.jpg (3.56 MiB) Przejrzano 2027 razy
IMG20220419184333.jpg
IMG20220419184333.jpg (1.74 MiB) Przejrzano 2027 razy
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: dekas »

Filamentu tam jest za dużo. Czy masz retrakcję przy zmianie warstwy?
I zwróć uwagę, że na górnych warstwach jest dobrze. Czymś muszą się różnić.
xcieniasx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2022, 10:19

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: xcieniasx »

Przy włączonej i wyłączonej jest tak samo.Próbowałem na wszelkie sposoby ustawić tą retrakcje według różnych poradnikow i ciągle jest podobnie, już mnie coś trafia. Próbowałem nawet gotowe pliki konfiguracyjne od polecanych osób i zero poprawy
Skalibrowałem ekstruder tak jak powinien być i podaje tyle ile zadane, a gdy tylko kończy warstwę i przesuwa się w inne miejsce to widać jak wycieka z dyszy rozgrzany filament. Myślałem już nawet, że coś z dyszą i wymieniłem na drugą z kompletu ale dalej to samo.
Może i to jakaś pierdoła ale to moja pierwsza drukarka więc jeszcze nie wszystko ogarniam
xcieniasx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2022, 10:19

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: xcieniasx »

Problem zażegnany, druk po USB załatwił sprawę i już nie pluje tak filamentem, jedynie jescze początkowa warstwa jest trochę rozjechana na boki
Załączniki
IMG20220421214404.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: Andrzej_W »

Skoro po usb drukuje ładnie to może masz problem z kartą pamięci. Wydrukuj ten sam g-cod co ci wyszedł po usb z karty pamięci.
Co do pierwszej warstwy to musisz sobie poprawnie wypoziomować stół ewentualnie sprawdzić czy jest prosty np. linijka.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: dekas »

Nie bardzo sobie potrafię wyobrazić plik tak finezyjnie uszkodzony, że daje gorszą jakość, ale jest "drukowalny". Zobacz czy wydrukuje poprawnie z karty, ale kabel USB niech będzie podłączony.
Ja obstawiam, że dzięki USB stabilizuje się zasilanie płyty głównej.
xcieniasx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2022, 10:19

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: xcieniasx »

Ok dzisiaj po pracy spróbuję z podłączonym USB. Karta to ta dołączona do zestawu i z niej drukowałem ten sam gcode co z USB. Znalazłem kogoś kto ma taki sam problem i też tylko z USB mu chodzi dobrze. Jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz to oznaczałoby uszkodzoną płytę główną ? Czy gówniana karta ?
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1099
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: Adinfo »

Zazwyczaj jest odwrotnie - po USB są problemy (kropki na wydrukach, spowalnianie na zakrętach, z SD nie - ale bywają dziwne karty, szczególnie te dołączane do drukarek np. mają niby 8GB a tak serio 370MB ;p - jak masz inną kartę SD do przetestuj - będziesz wiedział co jest grane, jak nie pomoże wymiana to szukamy dalej.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: Marcin Gutek »

hejka, a kiedy kupiłeś drukarkę, czy to jest problem od początku czy dopiero ujawnił się po czasie ? coś zmieniłeś od czasu zakupu, parametry ustawienia w eprom-ie ?
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
xcieniasx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2022, 10:19

Re: Problem z ender 3 V2

Post autor: xcieniasx »

Marcin Gutek pisze:hejka, a kiedy kupiłeś drukarkę, czy to jest problem od początku czy dopiero ujawnił się po czasie ? coś zmieniłeś od czasu zakupu, parametry ustawienia w eprom-ie ?
Drukarka niedawno kupiona ma może z tydzień , od początku tak było przy druku na karcie. Jedynie ja złożyłem i skalibrowałem ekstruder i jako tako stół wypoziomowalem. Próbowałem na domyślnych ustawieniach w slicerze jak i gotowe czyjeś ustawienia i tak samo bylo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”