Tronxy X5s Z płytą Robin Nano V1.2 Problem z ustawieniem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Jurdom452
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2022, 13:06

Tronxy X5s Z płytą Robin Nano V1.2 Problem z ustawieniem

Post autor: Jurdom452 »

Witam.
Czasami zaglądałem tutaj aby zasięgnąć wiedzy ( wielki szacun dla wiedzy którą tu nie którzy posiadają i się nią dzielą).
Zakupiłem nie dawno trzecią już drukarkę, tym razem Tronxy X5SA. Wprowadziłem w niej od razu pewne modyfikacje miedzy innymi wymieniłem płytę na MKS ROBIN NANO V 1.2 z wyświetlaczem 3,5 cala oraz czujnik poziomowania wymieniony na Bl-Touch.
Niestety mam problem z ustawieniami. Włączam auto poziomowanie stołu( 9 punktów) po czym ustawiłem offset Z i rozpoczynam druk.
Pierwsza warstwa i tak zaczyna drukować się w powietrzu, przez baysteep poprawiam offset i jakby pierwszą warstwę drukuje ok i gdy ma przejść na drugą warstwę stół gwałtownie podjeżdża w górę aż pcha głowicę. Nie mam pojęcia wczym problem. Zrezszeygnowałem więc z poziomowania auto przeszedłem na poziomowanie manualne i teraz jako tako drukuje. Lecz pojawił się kolejny problem z prędkościami. Drukuje wolno ok 30mm/s i nie reaguje na żadne zmiany prędkości. Poddałem się i dlatego znalazłem się tutaj.
Błagam o pomoc najlepiej jakiegoś gotowca, jeśli ktoś ma do tej płyty lub chociaż plik config pod nią. Jednocześnie zaznaczam że nie jestem jeszcze tak biegły w programowaniu drukarki czy w "języku drukarki" ale szybko pojmuję i się uczę.

Wróć do „Kalibracja, problemy”