Drukowanie detalu typu LEJEK

Jakość druku Cię nie zadowala?
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: Marcin Gutek »

hejka, koledzy podpowiedzcie proszę na jakich ustawieniach drukować detal tupu lejek, zawsze drukujemy kostki, płytki, teraz trafiło się takie cudo dla kolegi, głupio odmówić, a nie chciałbym aby wyszła maniana

wysokość 210 mm, czyli max dla Prusy, grubość ścianki 3 mm, średnica na dole ok 100 mm, na górze ok 60 mm

Chciałem włączyć 3 warstwy na obrysie, w środku i na zewnątrz więc za wiele wypełnienia nie będzie, wypełnienie na 30% - to jest lejek do powietrza zanurzony w granulacie z tworzywa, więc za bardzo nie obciążony mechanicznie...rzekł bym wogóle.
Załączniki
Lejek.jpg
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1569
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: Jarewa »

jak nie ma obciążeń żadnych to czemu nie tryb wazy??
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: Marcin Gutek »

grubość ścianki 3 mm , waza robi 1 warstwę na grubości - na obrysie z tego co rozumiem tę opcję

Ustawiłem 4 warstwy obrysu, czyli 1,67 mm x 2 , detal ma 3 mm, więc widać że środkowe warstwy nachodzą na siebie aby zachować grubość ścianki 3 mm, jeszcze myślę jak szef ustawić - dowolnie ? żeby dobrze wyglądało, no i brim dałem od środka i na zewnątrz 4 mm aby się dobrze trzymało
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
DragonAtelier
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 07 kwie 2022, 11:58
x 2

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: DragonAtelier »

Ja mase podobnych lejkow drukuje nawet z zamknietym ujsciem - potrzebuje do moich form odlewniczych. Nie wiem w czym jest problem i ogolnie jakie jest pytanie ☺️. U mnie lejek ma okolo 0.8mm grubosc scianki (2 obrysy) i sztywnosc juz jest dosc duza. Przy 3 obrysach to bedziesz mial okolo 1.2mm grubosc scianki.
DragonAtelier
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 07 kwie 2022, 11:58
x 2

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: DragonAtelier »

Marcin Gutek pisze:grubość ścianki 3 mm , waza robi 1 warstwę na grubości - na obrysie z tego co rozumiem tę opcję

Ustawiłem 4 warstwy obrysu, czyli 1,67 mm x 2 , detal ma 3 mm, więc widać że środkowe warstwy nachodzą na siebie aby zachować grubość ścianki 3 mm, jeszcze myślę jak szef ustawić - dowolnie ? żeby dobrze wyglądało, no i brim dałem od środka i na zewnątrz 4 mm aby się dobrze trzymało
4 warstwy obrysu to juz przeniosa niezle obciazenie.
Szwu ja bym nie ustawial w linii bo bedzie to newralgiczny pibk na pekniecie. Ja bym ustawil nearest czyli wh twojego rozumowania dowolnie.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1176
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: @GUTEK@ »

Spokojnie dasz radę ściankę 1mm na dyszy 0.4 drukować w trybie wazy.
Jeśli jednak to nadal za cienkie to ustaw se te 4 obrysy i zwiększ grubość linii np na 0.5mm. Szew ustawiłbym w jednym miejscu, a brim wg mnie niepotrzebny, detal i tak będzie się trzymał bardzo mocno bo masz zamknięty obrys
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: Marcin Gutek »

pierwszy raz tak wysoki detal będę drukował max prusy w Z, zazwyczaj drukowałem prawie max w X i Y dlatego trochę konsternacja, puszczam na noc - 15 h, przy warstwie 0,2 mm quality, wiem że można szybciej ale to też taki detal pokazowy, chcę aby dobrze wyszedł... temat rozwojowy - reklama :DD
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1176
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: @GUTEK@ »

Jak to jest to co na obrazku w pierwszym poście to trudno takie coś spierdolić na wydruku :D
Andrzej_W
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 2
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: czasnagli »

@GUTEK@ pisze:Jak to jest to co na obrazku w pierwszym poście to trudno takie coś spierdolić na wydruku :D
wbrew pozorom bardzo łatwo to spierdolić :D
Jak filament nie trzyma średnicy i flow źle dobrany to wyjdzie piękna zebra na wydruku. Ja na wszelki wypadek dałbym start od obrysu zewnętrznego.

Do tego typu wydruków to Cura 5.0.0 jest idealna. Grubość ścianki 3mm więc w płaszczyźnie zgaduje ok. 3,1-3,2mm. Cura 5 sama dopasowuje szerokość ścieżki aby nie było odstępów pomiędzy obrysami
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Drukowanie detalu typu LEJEK

Post autor: morf »

@czasnagli przecież każdy slicer obecnie tak robi :wtf:

Ja tylko dodam od siebie 3 grosze:
Warto projektować parametryczne a parametry dobierać pod druk.
Przykładowo aby ścianka miała określoną szerokość odpowiadającą wielokrotności pełnych obrysów.
To można oczywiście wyliczyć łatwo,ale pochodne slic3r np. prusaslicer podaje explicit jaka szerokość będą miały 1,2,3,4... pełne obrysy.
Albo oczywiście w drugą stronę... dopasować szerokości ścieżek itd.
Z mojego doświadczenia mając np w f360 parametr łatwiej i szybciej podmienić (jeśli jest taka możliwość).
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”