Zawijanie narożników wydruku

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Zawijanie narożników wydruku

Post autor: konradsdev1 »

Ten od SL1 jest na 12V a w MK3S powinien być na 5V.

Zobacz taki https://hobby-store.pl/wentylatory/turb ... v-pwm.html.
Miałem kilka od Fysetc i dmuchały całkiem mocno.
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Zawijanie narożników wydruku

Post autor: Abys »

Lipa że tak zrobili, aż dziwne bo taka firma raczej nie robi kroku wstecz na - .
Ale może coś poprawią jak będą takie informacje do nich spływać.

Zapytaj kolegów którzy mają Prusę, jest ich trochę na forum.
Gdzie się zaopatrują, co wybrać, napisz na końcu co wybrałeś a może innym się jeszcze przyda.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
dawidex7
Postów w temacie: 1
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2019, 09:42
Drukarka: AM8; MK3S; MD16
x 16

Re: Zawijanie narożników wydruku

Post autor: dawidex7 »

A nie można użyć tego wentylatora od SL1 (lub jakiegokolwiek innego, byle 3 przewodowy) i zasilić go z przetwornicy 12V, a GND i sygnał TACH podpiąć do płytki? Jeśłi chodzi o Fysetc z linku to trzebaby było się dopytać czy na pewno będzie pasować, ponieważ według opisu ten trzeci kabelek to jest do PWM (sterowania) a nie sygnał zwrotny TACH (ale może być błąd w opisie/tłumaczeniu, z reguły PWM jest przy 4 przewodowych wentylatorach a przy 3 sygnał TACH)
evil
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2022, 19:43
Drukarka: MK3S+

Re: Zawijanie narożników wydruku

Post autor: evil »

Zamówiłem tego Fysetc. Ale dodatkowo napisałem do prusa na maila bo na tym czacie miałem wrażenie że koleżka nie rozumie co jest nie tak, dodatkowo dzisiaj na spokojnie sprawdziłem ten wentylator prusa. Przy ustawieniu max 40% prędkości wentylatora ilość obrotów wynosiła 0 a wentylator kręcił się ale za wiele powietrza nie dawał dodatkowo było słychać traszki na łożysku.
Opisałem całą sytuację w mailu i otrzymałem odpowiedz że wyślą mi nowy wentylator.
Więc będę miał do porównania stary z montażu drukarki, nowy "który nie robi przeciągu", nowy prusa i nowy Fysetc.
Jak już potestuje dam znać czy te nowe wentylatory są tak lipne czy ja trafiłem taki egzemplarz... Chociaż w komentarzach gościu miał ten sam problem. No zobaczymy.. :D
evil
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2022, 19:43
Drukarka: MK3S+

Re: Zawijanie narożników wydruku

Post autor: evil »

Posklejałem obudowę tej uszkodzonej turbinki :D
Zrobiłem testy tych 2 wentylatorów (Stary prusa, "nowy" prusa który mam obecnie) czekam jeszcze na Fysetc i kolejny nowy od prusy.
W teście sprawdziłem ilość obrotów wentylatora przez drukarkę ustawiając obroty na 255, i ręką siłę wydmuchiwanego powietrza :)

Ustawienia prędkości:
predkosc.png
Nowy wentylator Prusa (jak dla mnie uszkodzony):
Stała prędkość która się utrzymywała to 3420, ale wentylator ma pik na 3800 utrzymywało się to przez około 2s. Wentylator ma też spadek obrotów w dół na wyświetlaczu wyświetla się 0 a wentylator chodzi na około 1000 obrotów może mnie bo czuć delikatny podmuch....
nowy_zepsuty.png
Stary wentylator Prusa:
Tutaj nie ma co się rozpisywać, działa ale obecnie strasznie hałasuje ale to przez zużycie i sklejanie obudowy na pewno :D
Wentylator pracuje stabilnie praktycznie cały czas na wyświetlaczu jest 4560 obrotów od czasu do czasu było 4510 ale to rzadko.
stary_prusa.png
Jak przyjdą mi 2 kolejne wentylatory zrobię kolejne porównanie. W obecnej chwili pomęczę się jeszcze ze starym wentylatorem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”