Hotend

Jakość druku Cię nie zadowala?
Diesel64
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2022, 07:12

Hotend

Post autor: Diesel64 »

Witam świeżak jestem
Postanowiłem zbudować w końcu drukarke 3D no i prawie się udało. Powierzchnia druku to 400x400mm ale mam pewien problem gdy wczytam Gcode i wcisnę drukuj hotend jedzie do końca lewej strony stołu udeża w endstop i po chwili error musisz zresetować drukarkę firmware które używam to Marlin.
Jak to ustawić żeby zaczoł drukować a nie jeździł i sie zawieszał
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Hotend

Post autor: morf »

Jakbyś napisał coś więcej o samej drukarce i dał zdjęcia to moglibyśmy coś więcej pomoc.

To może być pierdylion powodów od złego podłączenia sprzętowego to błędów konfiguracji firmware.

Zapominając o gcode jak z menu Marlina poruszasz osiami to wszystko pracuje jak powinno?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Hotend

Post autor: dziobu »

Diesel64 pisze:hotend jedzie do końca lewej strony stołu udeża w endstop i po chwili error
Krańcówki masz dobrze podpięte i dzialają prawidłowo?

Poczytaj też o znakach interpunkcyjnych i zdaniach złożonych.
morf, panWiadr0
aniol310
Postów w temacie: 1
Posty: 53
Rejestracja: 31 sty 2021, 17:52
Lokalizacja: zduńska wola
Drukarka: własna konstrukcja
x 2

Re: Hotend

Post autor: aniol310 »

a jak masz ustawiony program do cięcia. Wyglada jak by miał odwrotne wymiary. Inna pozycja 0-0
Diesel64
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2022, 07:12

Re: Hotend

Post autor: Diesel64 »

Hej witajcie przepraszam za wczoraj, Miałem przesłać wam filmik jak to cudo wygląda (raczej nie bajecznie a jak ogr)
tutaj jest filmik oraz Marlin który wgrałem i korzystam

Marlin: https://megawrzuta.pl/download/45bb5dc2 ... c464e.html

Filmik:
źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Wi_B7mpkPak

Fotka z wczoraj że coś się działo: https://zapodaj.net/130b1d21f260f.jpg.html
130b1d21f260f.jpg
Zdjęcia należy załączać do postów: viewtopic.php?f=22&t=2109
dziobu
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1591
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 363

Re: Hotend

Post autor: Jarewa »

Dziwna sprawa, na filmiku endstopy luzem, a piszesz "hotend jedzie do końca lewej strony stołu udeża w endstop i po chwili error"

To jak jest? bo to że ręką sobie naciśniesz endstop to się nie dziwię że wywala błąd...
Diesel64
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2022, 07:12

Re: Hotend

Post autor: Diesel64 »

No właśnie teraz jak endstopy są luzem i ręką wcisnę to jest ok. Niby zaczyna drukować ale jak był przyklejony, tam po lewej stronie, na taśme dwustronną to mimo tego że go wcisnoł to dalej go pchał w lewą stronę i po chwili error
Awatar użytkownika
fifrak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2021, 19:01
Lokalizacja: Częstochowa
Drukarka: Sapphire Pro
x 1

Re: Hotend

Post autor: fifrak »

Jak tak patrzę, na to co jest na tym filmiku i jak się wypowiadasz, to odnoszę trochę wrażenie, że chciałeś ciąć koszta, masz trochę zacięcia do majsterkowania i postanowiłeś w związku z tym coś budować. Z jednej strony spoko chwali się, ale to co wyszło moim zdaniem średnio, sam może super się na wszytskim jeśli chodzi o druk 3d nie znam. Ale jak dla mnie wziąłeś się za to kompletnie od dupy strony. Lepiej byś zrobił gdybyś zakupił jakieś używane ender, saphhire czy coś ten deseń, bo od razu byś miał porządną bazę do dalszego rozwoju w kwestii druku 3d, jak i konstrukcji tego typu maszyn. Sam zasadniczo tak zrobiłem i nie żałuję ;)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Hotend

Post autor: Pjoter »

Chciałeś budować- ok. Ale na chwilę obecną daruj sobie drukiwanie kostki. Zamontuj krańcówki i walcz do póki poziomowanie nie będzie dzialac. Jak to pójdzie to wtedy się weź za ekstruder, jak ten zadziała to zamontuj hotend. Jak ekstruzja będzie działać to zacznij drukować itd. Małymi kroczkami bo na chwilę obecną to jest tyle niewiadomych że nie da rady Ci pomóc.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Hotend

Post autor: dziobu »

Diesel64 pisze:Fotka z wczoraj że coś się działo: https://zapodaj.net/130b1d21f260f.jpg.html
To nie coś się działo, tylko hotend coś wysrał. To nie wydruk.

Oglądnąłem filmik. Przyznam że jak na połowę 2022 roku, to trochę słabo się do tego zabrałeś.

Zasilanie 12V. OK. Niech będzie, ale nie w drukarce z takim polem roboczym... Masz SSRa czy sterujesz stołem bezpośrednio ze sterownika?

Elektronika - co tam masz? Konfig z Marlina mówi że BOARD_MKS_GEN_L. Płyta da radę, ale to tak jakbyś dziś pisał soft pod Windowsa 98.

Kable. Porażka totalna. Sam jestem niecierpliwy i wiem że chęć szybkiego odpalenia sprzętu wygrywa z potrzebą ich ułożenia, ale przynajmniej przymocuj je jakimiś opaskami zaciskowymi czy nawet rzepami. Jedno zwarcie i tracisz elektronikę.

Oś Y jeździ kiepsko - ustawiłeś prąd na stepie?
Osie Z jeżdżą/nie jeżdżą - jw
W ogóle jakie masz stepy? Może są przegrzane? Ustawiłeś im prąd? Radiatorek to fajna sprawa, ale wymaga przewiewu.
No i czy mechanika się nie zaciera? Zachowałeś jakieś kąty, pręty są równolegle? Bardzo niewiele trzeba żeby zakleszczyć stół.

Ekstruder - mam wrażenie że on nie daje rady albo - bo tak to wygląda - że kręci się w drugą stronę (?)


Tak w ogóle to poradzę Ci - kup sobie na start jakiegoś chińczyka. Skoro majsterkować potrafisz to spokojnie go sobie odpalisz ale też zobaczysz co i jak powinno działać. A w drugim kroku wrócisz do tego co skręcasz teraz i będzie Ci łatwiej. Poza tym duża drukarka jest fajna do dużych rzeczy, ale na małe to się średnio nadaje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”