Zacieki i nurkowanie na PETG

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 27
Posty: 1516
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 324

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: Jarewa »

daj jeszcze zakładkę z filanamentu nadpisywanie ustawień

I własne gcode z drukarki i filanamentu
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2022, 21:27 przez Jarewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: dziobu »

To może inaczej - załącz do posta jakiś plik gcode. Spakuj go jakby był za duży.
ciostek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 43
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2022, 12:00
x 2

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: ciostek »

dziobu pisze:To może inaczej - załącz do posta jakiś plik gcode. Spakuj go jakby był za duży.
kod
Załączniki
001.rar
(979.87 KiB) Pobrany 37 razy
ciostek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 43
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2022, 12:00
x 2

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: ciostek »

Oryginału na karcie już nie mam bo jak do mnie wróciła karta to go nie było. Mam tylko zrobiony ten którego niby mam używać tzn to co dodałam .
ciostek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 43
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2022, 12:00
x 2

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: ciostek »

Ustawienia
Załączniki
29205C84-5530-40DF-BAA6-7CBA3FB0BC4E.jpeg
47C02C2B-E18E-4585-8C5F-8AE894E2F8EE.jpeg
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: @GUTEK@ »

Cześć, taka mała uwaga odnośnie tych obrazków z konfiguracją slicera.
Zamiast robić zdjęcia ekranu możesz na klawiaturze nacisnąć przycisk PrtScr (Print Screen) - jeśli to laptop to może być konieczne naciśnięcie jednocześnie FN i PrtScr. Zapisze to do schowka w systemie to co się aktualnie wyświetla na monitorze. Potem wystarczy otworzyć np. Paint'a, kliknąć wklej, ewentualnie wyciąć ten fragment który się chce i zapisać.

Ps. no i patrząc na te zdjęcia to też masz coś nie tak z rozdzielczością ekranu bo literki są mocno zniekształcone.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 27
Posty: 1516
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 324

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: Jarewa »

Patrząc się na ustawienia, musisz zacząć od początku podstawy... Fajnie jakbyś dała ustawienia z drukarki aplikacja Pronterface podłączyć pod usb drukarki i komenda M503 wstawić co wypluło, bo pierwsza czynność to ustawienie kroków extrudera czy są prawidłowe. Sprawdzić poziomowanie stołu. Potem ustawić temperaturę, retrakcję i flow...
mpk
Postów w temacie: 4
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: mpk »

@GUTEK@ pisze: Zamiast robić zdjęcia ekranu możesz na klawiaturze nacisnąć przycisk PrtScr (Print Screen)
Można... ale prusa slicer cały konfig wrzuca jako komentarz na końcu generowanego gcode, zatem w rarze wyżej mamy wszystko;)
ciostek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 43
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2022, 12:00
x 2

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: ciostek »

Jarewa pisze:Patrząc się na ustawienia, musisz zacząć od początku podstawy... Fajnie jakbyś dała ustawienia z drukarki aplikacja Pronterface podłączyć pod usb drukarki i komenda M503 wstawić co wypluło, bo pierwsza czynność to ustawienie kroków extrudera czy są prawidłowe. Sprawdzić poziomowanie stołu. Potem ustawić temperaturę, retrakcję i flow...
Nie wiem czy zrobiłam to dobrze, ale wrzucam :)
Załączniki
m503.docx
(20.61 KiB) Pobrany 40 razy
ciostek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 43
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2022, 12:00
x 2

Re: Zacieki i nurkowanie na PETG

Post autor: ciostek »

@GUTEK@ pisze:Cześć, taka mała uwaga odnośnie tych obrazków z konfiguracją slicera.
Zamiast robić zdjęcia ekranu możesz na klawiaturze nacisnąć przycisk PrtScr (Print Screen) - jeśli to laptop to może być konieczne naciśnięcie jednocześnie FN i PrtScr. Zapisze to do schowka w systemie to co się aktualnie wyświetla na monitorze. Potem wystarczy otworzyć np. Paint'a, kliknąć wklej, ewentualnie wyciąć ten fragment który się chce i zapisać.

Ps. no i patrząc na te zdjęcia to też masz coś nie tak z rozdzielczością ekranu bo literki są mocno zniekształcone.
Dzięki. Wiem, łatwiej było dla mnie zrobić zdjęcie jak prt i ciąć :) jakość słaba bo to laptop popięty do starego Tv. Wycinam na ploterze naklejki do tego wystarczy taka jakość :). Postanawiam poprawę w nastepnych zdjęciach jak siądę do 2 kompa :thumbup:
Zablokowany

Wróć do „Kalibracja, problemy”