PLA Niepełne wypełnienie przy 100% infill

Jakość druku Cię nie zadowala?
Arthor
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2020, 11:14
Lokalizacja: Perpignan, Francja
x 2

PLA Niepełne wypełnienie przy 100% infill

Post autor: Arthor »

Ostatnio przez kilka miesięcy drukowałem tylko z PET-G. Robię łódź podwodną, więc wszystko drukuję z infill 100%. Elementy, które muszę mieć w 100% szczelne, postanowiłem wydrukować z PLA, żeby móc pokryć żywicą. Na PET-G wszystko szło poprawnie. A obecny wydruk tak oto wygląda:
IMG_0325-2.jpg
IMG_0314-2.jpg
Ender 3 Pro, zmieniony hotend, teflon Capricorn, zmienione (wydrukowane): extruder i chłodzenie wydruku.
Materiał LPA Devil Design,
210 st (później zmienione na 220, wydruk bez zmian),
stół 50 st,
dysza 0,4 mm,
warstwa 0,2 mm,
szybkość wydruku infill 40mm/s,
chłodzenie 100%,
wszystko stoi na Raft'ie.

Co może być nie tak? Wcześniej już drukowałem z PLA na 100% i wszystko było OK.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: PLA Niepełne wypełnienie przy 100% infill

Post autor: Andrzej_W »

W jakiej temperaturze drukowałeś PET-G.
Może już w miejscu styku rurki ptfe już się zdegradowała, niestety ptfe tak ma ze po jakimś czasie druku w wyższej temperaturze się psuje.
Arthor
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2020, 11:14
Lokalizacja: Perpignan, Francja
x 2

Re: PLA Niepełne wypełnienie przy 100% infill

Post autor: Arthor »

PET-G drukowałem w 240-245st. Ale 3 wydruki temu zmieniałem rurkę teflonową w heatbreak'u. Więc raczej nie to, ani nie szparka...
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 282
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: PLA Niepełne wypełnienie przy 100% infill

Post autor: lukk »

a robiłeś po zmianie kalibrację extrudera na PLA?
Jeżeli masz fabryczny z mosiężnym radełkiem to na nim zęby od początku są mało ostre i szybko się wyrabiają jeszcze bardziej, więc w zależności od temperatury, materiału, prędkości, ekstruzja mocno pływa.
Mogę śmiało polecić taki, dual gear: https://pl.aliexpress.com/item/10000399103960.html
Ma mniejsze, ale ostrzejsze zęby, do tego lekko zaokrąglone. Więc nie spłaszcza tak materiału, a nawet przy niewielkim docisku się nie ślizga. Raz robisz kalibrację i zapominasz (prawidłowa wartość E-stepów przy tym ekstruderze to ok. 140).
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: PLA Niepełne wypełnienie przy 100% infill

Post autor: Andrzej_W »

Za te pieniądze co ten z aliexpres można kupic klona BMG który będzie o wiele lepszym wyborem.
Ekstruder może sprawdzić czy nic mu się nie poluzowało czy odkręciło bo na zdjęciach część wydruku ładnie wychodzi a część ma przerwy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”