Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Kavku
Postów w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: Kavku »

Witam serdecznie, piszę bo już nie wiem co mam robić z ową drukarką, obecnie wymieniłem nakrętke osi z, wymieniłem płytę główną, nadal nic, otóż problem polega na poziomowaniu, owa drukarka ma czujnik autopoziomu który działa jak chce, manual to samo, raz drukuje wyżej, raz niżej, i tak co każdy wydruk, niżej, wyżej, niżej, wyżej, niżej, różnica o 0.05/0.1mm przy czym raz wychodzi stopa, a raz wychodzą braki w warstwach albo się rozkleja, odkleja. Nie wiem co jeszcze sprawdzić, poprawić, może ktoś miał taki problem z tą drukarką, posiadam jeszcze Flsuna z Czujnikiem co Metal wykrywa i tam nie ma problemu z poziomowaniem, jak wypoziomowałem to cały czas idealnie zjeżdża jak powinno więc anete zgaduje że poziomuje także dobrze, bo ona raz wyżej leci raz niżej. ;-;

Zmieniałem także platformę z Flex Platformy Blachy na Lustro, to samo. Raz wyżej, raz niżej, chodź na platformie flex nawet w jednym z rogów wgniata bardziej filament, zaś na lustrze brak tego problemu.

W załącznikach wstawiam jak to wygląda mniej więcej, druk na przemian.

Oraz ma ktoś może jakiś pomysł, jak usunąć takie rysy na blasze? Tzn. Chyba to filament głęboko wbity (Chyba), są momenty jak drukarka leci nawet 0.2mm w dół niżej i w taki sposób załatwiło mi podkładkę. :) To już druga, bo na poprzedniej innej ABS się wbił głęboko też przez te "Poziomowanie samoistne"

Ogólnie korzystam także z Silikonowych nóżek do poziomowania łóżka, to samo Flsun w sumie, nie mam sprężynek, gdyby to cokolwiek zmieniało.
Załączniki
IMG_20221124_160027.jpg
IMG_20221124_151743.jpg
IMG_20221124_022206.jpg
IMG_20221123_021355.jpg
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: dekas »

Cześć,
Miałem tą drukarkę.
Też toczyłem walkę z poziomowaniem.
W końcu doszedłem do wniosku, że "drzewo złe dobrych owoców wydawać nie może".
Obudowa tej drukarki to niezły kawałek blachy aluminiowej. Leży w piwnicy, może się przyda do czegoś...

Pozdrawiam, Tomek
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: mpk »

bez przesady, tak źle nie jest. Wszak to taki ender z inną etykietką.
ze swoim et4 się pogodziłem, jak przestałem używać autopoziomowania, ustawiłem stół ręcznie z kartką papieru, a jako podstawy używałem dociętego lustra (kila zł u szklarza)
Kavku
Postów w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: Kavku »

mpk pisze:bez przesady, tak źle nie jest. Wszak to taki ender z inną etykietką.
ze swoim et4 się pogodziłem, jak przestałem używać autopoziomowania, ustawiłem stół ręcznie z kartką papieru, a jako podstawy używałem dociętego lustra (kila zł u szklarza)
Niestety u mnie poziomowanie manualne także nie działa, raz drukuje wyżej +/- 0.2mm+/-a raz niżej, więc raz mam drapanie blachy albo lustra a raz się nie przykleja odpowiednio i to nie ma związku czy manual, czy autopoziom, i tak i tak nie da się drukować poprawnie. Testowałem kilka blach, kilka luster, efekty na każdym to same by wykluczyć problemy z platformą, aktualnie zamówiłem inny czujnik poziomu, zobaczymy, płytę już wymieniałem, więc został czujnik, możliwe że jest wadliwy, wiele o tych czujkach się naczytałem że pierwsze co trzeba zrobić to wymienić ten fabryczny na inny bo są gówniane, może jeden na sto działa poprawnie..'=' No zobaczymy. :v

mpk pisze:Cześć,
Miałem tą drukarkę.
Też toczyłem walkę z poziomowaniem.
W końcu doszedłem do wniosku, że "drzewo złe dobrych owoców wydawać nie może".
Obudowa tej drukarki to niezły kawałek blachy aluminiowej. Leży w piwnicy, może się przyda do czegoś...

Pozdrawiam, Tomek
Szczerze? Zaczynam już też tak myśleć, że to gówno się do niczego nie nadaje, no nic, spróbuję wymienić czujkę na inną, może akurat to będzie dobry traf, bo z tego co wiem, ludzie z krańcówkami fizycznymi nie mają takich problemów w nich, dlatego no to jest zaskakujące, u mnie to działa jak chce, poziomowanie dosłownie nie istnieje:D Ustawie tak, za kolejnym drukiem jest inaczej i raz tak, raz wyżej raz niżej, to ma tyle sensu że ehh.. ;-;
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: Trolinka »

Ale "czujkę" to się nie wymienia w ciemno bo "może to" tylko robi się repeatability czy tam accuracy test. Kilka pomiarów w jednym miejscu i wychodzi czy jest sprawna czy nie :-)
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1515
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 324

Re: Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: Jarewa »

Nie do końca, czujniki magnetyczne może są i dobre ale do tego akurat się nie nadają zbyt dobrze, to że test przejdzie wzorcowo idealnie wcale nie oznacza że w każdych miejscach odczytuje prawidłowo tak samo, jest sporo zależności.

Powiedzmy że miałem podobnie na stole aluminiowym w innej drukarce, moim rozwiązaniem okazało się wymiana czujnika indukcyjnego na BLtouch poprawa 100%..
Kavku
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: Trolinka »

A to zwracam honor bo nie doczytałem ze indukcyjny :> Ten to może faktycznie zakłócenia łapać w różnych miejscach. Patyczak lepszy :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Kavku
Postów w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro - Problem z Poziomowaniem

Post autor: Kavku »

Trolinka pisze:Ale "czujkę" to się nie wymienia w ciemno bo "może to" tylko robi się repeatability czy tam accuracy test. Kilka pomiarów w jednym miejscu i wychodzi czy jest sprawna czy nie :-)
Wiesz co, jak chodzi o testy, to jest taki myk, że za każdym, dosłownie każdym razem pokazuje inne punkty (XD), serio, co za każdym razem przejedzie to ma inne +/- i obstawiam właśnie że może to być ta czujka, bo to jedyna rzecz po płycie, no chyba że wszystkie te drukarki mają taką ułomność i wszystkie mają problemy z poziomem to już inna sprawa '='
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”