Adhezja do stołu, podwijanie.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Adhezja do stołu, podwijanie.

Post autor: morf »

Mikro dodatek do postu japim
pewnie wiekszosc slicerow (np. PS) ma takie elementy dostepne "w bibliotece" do wstawienia.

Przykladowo:
prusa-slicer_VerpgFDyGd.png
prusa-slicer_90bq9MEiec.png
roman
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 10
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Adhezja do stołu, podwijanie.

Post autor: roman »

japim pisze:Jeżeli brimm trzyma, a element się odrywa tzn ze masz spory skurcz.
No i takież też było moje pierwsze myślenie - dlatego w ogóle zdecydowałem się pytać i zawracać głowe innym swoim "problemem", bo efekt był trochę dziwny.

Kolejny wydruk - przy nastawie 95st/bed (czyli w praktyce środek coś w okolicach 85-90, bliżej krawędzi to pewnie jakieś 60-70) jest lepiej (nie idealnie, ale lepiej). Drukowane bez brimów, kotew, itp - czysty wydruk. Ale tu z kolei pojawia się inny problem - wydruk nawet ładnie odchodzi od stołu (po wyziębieniu się), ale miejscami odchodzi... razem ze stołem :) czy raczej zostawia po sobie pokruszone szkło (bo to szkło się nie kruszy przy moim "odrywaniu" tylko już tam takie jest po wyziębieniu).

Zastanawiam się nad zmianą stołu, a przede wszystkim tej grzałki pod stołem, są takie co grzeją równomiernie? W sumie to się zastanawiam nad zmianą drukary, bo ja to już aż za dobrze poznałem definicje "kupić chińczyka" (obecnie posiadam AI3M)
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 5
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Adhezja do stołu, podwijanie.

Post autor: dekas »

Ja myślę, że to nie jest nierówne grzanie, ale nierówna transmisja ciepła. Napisałeś wcześniej, że na brzegach szkło nie przylega. Powietrze to izolator.
Swój stół zrobiłem z blachy 6mm, grzałkę mam 500W na ~230V (chińska). Nie wiem czy grzeje równomiernie, ale problemów nie mam. Wydaje mi się, że grubszy stół łatwiej rozprowadza ciepło w kierunkach X/Y i ma większą pojemność. To powinno wyrównywać temperaturę. Ale wybierałem go myśląc o sztywności...
roman
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 599
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Adhezja do stołu, podwijanie.

Post autor: malyhenio1 »

morf pisze:Mikro dodatek do postu japim
pewnie wiekszosc slicerow (np. PS) ma takie elementy dostepne "w bibliotece" do wstawienia.

Przykladowo:
prusa-slicer_VerpgFDyGd.png
prusa-slicer_90bq9MEiec.png
Czego szukać w slicerze?
roman
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Adhezja do stołu, podwijanie.

Post autor: dziobu »

malyhenio1 pisze:Czego szukać w slicerze?
W przypadku S/PS/SS:
prawym przyciskiem myszy na liście STLi i "Dodaj część".
q1.png
roman
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 10
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Adhezja do stołu, podwijanie.

Post autor: roman »

Dzięki wszystkim za porady, pomysłów dużo. Najbardziej to mi się podoba ten z zastosowaniem blachy alu 6mm. Ja to raczej softwerowiec jestem aniżeli hardwerowiec, ale myśle, że z tym bym sobie poradził ;) Przynam się, że ja się wzbraniam od kleju od zawsze, mam z tym złe wspomnienia i kombinuje jak tylko mogę by mieć tak by tego kleju niepotrzebować ;)

I jeszcze coś takiego wynalazłem, stosował ktoś może ?
https://pl.aliexpress.com/item/4000077584899.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”