Problem z zadziornymi ABS formfutura

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Problem z zadziornymi ABS formfutura

Post autor: Wioletowy »

Czekam na części i zabieram się za ten stół, dziwna sytuacja bo mam autoleveling i aż taki odchył no ale będę kombinował jeszcze :)
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Problem z zadziornymi ABS formfutura

Post autor: Wioletowy »

No i wypoziomowany stół, flow 86% i dupa zupełnie nie wiem dlaczego ale ekstruder milem ustawiony co do 1mm . Filament wszędzie trzyma wartość 1.75mm temperatura druku 256 stopni 90 stopni stół nic się nie odkleja. O tyle temat problematyczny ze głowica gubi kroki bo co chwila słychać chrobotanie o te zadziory jakiś pomysł ? Pierwsza warstwa 120% reszta 0.2
Załączniki
IMG_0536.JPG
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Problem z zadziornymi ABS formfutura

Post autor: Wioletowy »

Udało sie uchwycić ten moment na filmie kiedy głowica uderza w filament, dziwne bo powinna bez problemu przez niego przejść w końcu ma ponad 250 stopni.... (słychać takie chrupnięcie w 16 sekundzie) https://www.youtube.com/watch?v=FsKeciC2NbU Już nie wiem o co chodzi
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Problem z zadziornymi ABS formfutura

Post autor: samezrp »

Jak dla mnie masz za duży flow. Dokładnie mam tak samo w takim przypadku, no może bez przeskakiwania. Zrób parę prób zaczynając od flow na poziomie 60% albo nawet 50%. U mnie standardowo 85-90% przy dobrze skalibrowanym ekstruderze, ekstruder kalibruję bez głowicy, żeby uniknąć jakikolwiek opór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”