Dziwne prążki na wydrukach.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 3
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dziwne prążki na wydrukach.

Post autor: marek91 »

Karol_96 pisze: Trochę o tym Dimafix poczytałem, brzmi nieźle tylko ta cena... 50 zł
Zdecydowanie warto, a już na pewno w porównaniu z jakąkolwiek podkładką do druku.
Karol_96 pisze:Próbowałem robić wydruki z PLA na samym szkle oraz na szkle z kaptonem - efekt: podwijające się rogi...
Kapton musi być odtłuszczony, to raz, dwa trzeba lekko wprasować pierwszą warstwę - nic się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Karol_96
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2017, 20:45
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Prusa I3 Rework

Re: Dziwne prążki na wydrukach.

Post autor: Karol_96 »

Witam
Wczoraj zrobiłem jeszcze jeden test. Odkleiłem stary kapton ze stołu i przykleiłem na szkło. Moim zdaniem wydruk wyglądał jeszcze ładniej niż na samym szkle.
A co do Dimafixu, to jak będę miał trochę więcej kasy, to wypróbuję.
Temat uważam z a zamknięty.
Karol
Prusa I3 Rework + Autobedleveling na czujniku pojemnościowym
Łączenie Audio-Vintage z drukiem 3D :)
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Dziwne prążki na wydrukach.

Post autor: tpila1 »

Hm może ja coś tez dołożę do ewentualnego przemyślenia. Czy ktoś próbował naklejać np. na szkło (ew. aluminium) PEI, który jest używany w oryginalnych Prusach MK2? Widziałem, że można to nabyć oddzielnie i jak się dobrze rozejrzeć to ceny są dosyć atrakcyjne. Pomijając fakt, że odbija wszelkie, nawet najsłabsze, zarysowania na spodzie wydruku to nie mam do czego się przyczepić w tym podkładzie.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 3
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dziwne prążki na wydrukach.

Post autor: marek91 »

PEI? To nie czasem ten sam materiał który używa się w drukarkach na żywicę?
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Dziwne prążki na wydrukach.

Post autor: tpila1 »

Hm szczerze to nie mam pojęcia w czym jeszcze jest używany ;) Wiem, że jest to dostępne na arkuszach samoprzylepnych z diabelnie mocnym klejem (wymiana powierzchni wiąże się z wkładaniem stołu do zamrażarki). Wszystko mi się klei do niego idealnie, PLA, ABS, PET-G. Jedyny problem jest z filamentami gumowymi... bo kleją się aż za bardzo i przed drukiem trzeba stół posmarować klejem szkolnym.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Dziwne prążki na wydrukach.

Post autor: mcxmcx »

tpila1 pisze:Hm może ja coś tez dołożę do ewentualnego przemyślenia. Czy ktoś próbował naklejać np. na szkło (ew. aluminium) PEI, który jest używany w oryginalnych Prusach MK2? Widziałem, że można to nabyć oddzielnie i jak się dobrze rozejrzeć to ceny są dosyć atrakcyjne. Pomijając fakt, że odbija wszelkie, nawet najsłabsze, zarysowania na spodzie wydruku to nie mam do czego się przyczepić w tym podkładzie.
Ja używam. To jest PEI od kolegi z forum.

I tak, PLA się kle jak głupie, ABS bardzo dobrze, rzeczy "przestrzenne" można robić na zimno.

Minusy: jak się mocno przejedzie głowica to robi się gładsze i trochę widać na spodzie.
Ale dalej jest gładkie i płaskie.




Plusy: można wjechać głowica i się nie robią ślady.

Konserwacja: papier ścierny i izopropanolem.

Warto. Żadnych taśm, kaptonu soku dimafixu, etc,

Puszczam, idzie.

Jak ABS to lekko podgrzewam.

Schodzi prosto za pomocą label remover (pachnie cytrusami).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”