Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Dudasz
Posty: 54
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Drukarka: Sidewinder X2
x 22

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: Dudasz »

No i mamy to.

Ustawienia mam takie, żeby wychodziła dobra jakość. Niby mogę 2x szybciej... ale mam niestabilne warunki pracy (czyt. biurko słabe i się rusza jak drukarka zapier....).
Wiem, niby chodzi o przyspieszenia, ale też nie przeginam, bo jak wspomniałem...
Tak czy siak wychodzi ch... źle. Bez podpór. Nie wiem nawet czy by to wyszło. :crazy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kiedyś tylko rodzina wiedziała, żeś głupi. Teraz wie cały internet. ;)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Posty: 3612
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy,PrMK3S,P1S
x 1920

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: morf »

Czy w 2025 ludzie nadal nie umieją zrobić screenshota i pisać na temat w wątkach?
Czy to właśnie znak czasów ?
J.A., dziobu, Abys, wiesioo, Mecenas, cyfron, velkhor
Done is better than perfect.
Dudasz
Posty: 54
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Drukarka: Sidewinder X2
x 22

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: Dudasz »

morf pisze: 15 mar 2025, 08:15 Czy w 2025 ludzie nadal nie umieją zrobić screenshota i pisać na temat w wątkach?
Czy to właśnie znak czasów ?
:"": Masz rację. Nie pomyślałem, żeby to na kompie od razu zrobić. :facepalm:
Kiedyś tylko rodzina wiedziała, żeś głupi. Teraz wie cały internet. ;)
mcxmcx
Drukarz
Posty: 2729
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 369

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: mcxmcx »

Co wy tam palicie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Dudasz
Posty: 54
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Drukarka: Sidewinder X2
x 22

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: Dudasz »

mcxmcx pisze: 15 mar 2025, 20:21 Co wy tam palicie...
Zioło. Ale my nie o tym.
Jakie macie prędkości na tych swoich demonach? Ile wypełnienia? Jestem ciekaw ustawień.
Kiedyś tylko rodzina wiedziała, żeś głupi. Teraz wie cały internet. ;)
mcxmcx
Drukarz
Posty: 2729
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 369

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: mcxmcx »

To stary screenshot, z okazji wprowadzania MK4.

Mam wydruk, wygląda dobrze, jeżeli z Galaxy jest bardzo dobrze.

Jakie są różnice?

Helmet na bambusie drukuje się 12h, to samo na MK4 prawie 20.

Domyślne ustawienia z Galactic Armory.

Jeżeli wypełnienie było 20% to koło 7h, tutaj z tego co pamiętam dwa obrysy, i 15% infill
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
arek
Posty: 300
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 95

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: arek »

Problem w tym, że nawet Prusa się poddała i nie próbuje egzekwować swoich praw wynikających z łamania licencji przez bambu. Póki co bambu lab jest i pozostaje bezkarne.

https://x.com/josefprusa/status/2054602354851254330

Z bardziej merytorycznych:
https://github.com/jarczakpawel/OrcaSli ... bu_agpl.md
Awatar użytkownika
arek
Posty: 300
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 95

Re: Bambu ogranicza użytkowników czyli środkowy palec w akcji

Post autor: arek »

https://sfconservancy.org/news/2026/may ... -response/

SFC jest znane z różnych walk o licencje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”