Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kometes
Posty: 125
Rejestracja: 03 cze 2019, 12:46
x 67

Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: kometes »

Posiadacze A1 powinni się zapoznać z materiałem poniżej. Dotyczy głównie maszyn nabytych w 2. połowie 2025 i w 1. kwartale 2026.
Czarne chmury zbierają się nad Bambu Lab...
https://consumerrights.wiki/w/Bambu_Lab ... own_hazard
sq4nyy
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Posty: 2417
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 565

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: Jarewa »

Ludzie od dawna to wiedzą.
morf
Awatar użytkownika
kometes
Posty: 125
Rejestracja: 03 cze 2019, 12:46
x 67

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: kometes »

Jarewa pisze: 20 maja 2026, 20:35 Ludzie od dawna to wiedzą.
Widocznie ja nie jestem "ludzie" :crazy2:
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Posty: 2417
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 565

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: Jarewa »

No to mało przebywasz a gronie bambusow ;) bo ten temat juz w 2025r sie pojawił podtopienia obudowy i spalony termistor.
mpk
Posty: 406
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 116

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: mpk »

Tylko od spalonego termistora do pożaru jest jeszcze długa droga (abs zapala się przy ~400C iirc) i jakoś dotąd nigdzie nie trafiłem sensownego zaszpacholwania tej luki.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Posty: 2417
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 565

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: Jarewa »

mpk pisze: 21 maja 2026, 15:56 i jakoś dotąd nigdzie nie trafiłem sensownego zaszpacholwania tej luki.
https://forum.bambulab.com/t/a1-fire-ri ... g/219400/2
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Posty: 2646
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 731

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: McKee »

mpk pisze: 21 maja 2026, 15:56 Tylko od spalonego termistora do pożaru jest jeszcze długa droga (abs zapala się przy ~400C iirc) i jakoś dotąd nigdzie nie trafiłem sensownego zaszpacholwania tej luki.
To USA --> na kubkach piszą, że gorące i można się oparzyć.
U nas raczej nikt się nie przejmie termistorem i Twoimi prawami jako Klienta.
Moim skromnym zdaniem ten artykuł to strata czasu. Bo długie i nic z tego nie wynika. Sam tytuł z tego wątku niesie więcej treści ;-)
No i trzeba pamiętać że KAŻDA drukarka (i każde żelazko ;-)) może się zapalić (a nawet było kilka takich sytuacji na świecie) podobnie jak każdy telefon / każda bateria Litowo-Jonowa (odpukać) ... i też były takie sytuacje. A producent zawsze będzie pisał: "nie zostawiaj urządzenia bez nadzoru".

PS.: O - pojawił sie link od Jarewy - to ma sens.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Posty: 1579
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 615

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: TDI-CAD »

Ostatnio nawet naprawiałem takie uszkodzenie.
Ciekawostka taka, że termistor zamiast rozłączyć układ to wręcz wyparował.
A sama płytka też jakaś goła, bez połowy przewidzianych dławików.
a1 termistor NTC 5D-15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
velkhor
Posty: 814
Rejestracja: 28 sty 2021, 15:29
x 158

Re: Bambu A1 - możliwość pożaru z powodu wadliwego produktu

Post autor: velkhor »

TDI-CAD pisze: 22 maja 2026, 12:57 Ciekawostka taka, że termistor zamiast rozłączyć układ to wręcz wyparował.
Czyli rozłączył :rotfl:
wiesioo, mcxmcx, morf, atom1477, fyme
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”