Dziobu - wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Super, ale:
Dostępność
BRAK
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: Jakub »

No dobra.
Ale tu jest:
https://kiddyfave.com/bajo-podporka-do- ... ,2270.html
Tylko inny kolor.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

O dzięki, zobaczę czy to jeszcze jest aktualne :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Tym razem coś wyjątkowo niezbędnego. Trafił mi się laptopo-tablet 2w1 Acer Spin 1. Sprzęt jak sprzęt, ale ma odwrócone działanie klawisza "Fn". Niby wygląda normalnie:
k1.jpg
ale widać że górny rząd klawiszy (funkcyjnych) jest odwrócony:
k2.jpg
tj. podstawowe operacje to uśpienie, sterowanie Wifi, zarządzanie ekranem, jasność, głośność... a wciśnięcie klawisza Fn pozwala przełączyć je na F1..F12. Czyli klasyczne Alt+F4 zamienia się w Alt+Fn+F4. Boli to jeszcze bardziej gdy korzysta się z softu wymagającego częstego klepania Fx. W 99% laptopów na rynku w BIOSie jest stosowna opcja pozwalająca naprawić tą kichę (żeby normalnie było F1..F12, a z Fn głośność, jasność, itp). No właśnie - w 99%. Tym razem ja jestem ten 1%. To model Acer Spin 1, SP111-32N który NIE MA TEJ OPCJI. No KUR*****A. Tak, sprawdziłem, tak BIOS najnowszy. Sąsiednie modele mają a ten nie, mimo że w instrukcji obsługi taka informacja jest.
Mogę czekać aż łaskawie ktoś w Acerze zauważy problem (napisałem do nich; dostałem info że w instrukcji jest opis jak to zrobić...na odpowiedź ze zdjęciem z BIOSu że g* jest, odpowiedzi brak) ale chciałbym poużywać zabawki.

Jeśli czyta to ktoś z Acera - następnego laptopa kupiłem marki LENOVO. Wspominam o tym gdyż Acera więcej nie kupię.

Ale wracając do tematu. Nie będzie mnie jakaś chu*owa firma po kątach rozstawiać, bo przecież mam drukarkę 3D :D W związku z tym że funkcje dodatkowe są rzadko potrzebne, to wystarczy zrobić przycisk z blokadą. Jedyna trudność polega na tym że całość musi zmieścić się w prostokącie 18x15.5mm i mieć maksymalną grubość...2.6mm :D DLP? Nie. FDM :D

Krok 1 - wywalenie klawisza:
k3.jpg
2. Projekt:
kl1.png
kl2.png
kl4.png
kl5.png
kl6.png
Jest to klawisz z zasuwką. Przesuwa się go o ~1.5mm także bez uszczerbku dla gumowego docisku do folii a sam się blokuje. Po odblokowaniu podnosi go oryginalna gumka:
kl3.gif
(GIF; trzeba kliknąć)

Gotowy klawisz:
k4.jpg
DD PET-G Black; PET chyba najfajniej trzyma się przy takiej drobnicy. Życie pokaże.

Odrobina kleju (w najgorszym razie wyrwę a resztę zeszlifuję) i gotowe:
k5.jpg
Zamiast napisu "Fn" mam 3 szparki - tak łatwiej palcem zahaczyć żeby przesunąć blokadę.
k6.jpg
k7.jpg
Jak widać jest on nieco krzywo położony - to dlatego że nie usuwałem zaczepów do oryginalnego klawisza (na wypadek jakby jednak dorobili wspomnianą opcję) tylko zrobiłem w swoim plastiku odpowiednie otwory na wystające części; najwidoczniej źle je wymierzyłem.

Może nie wygląda, ale DZIAŁA!!!
pszczelaszkov, Abys, bafunio, Berg, morf, Bobbik1, szpiglasowy, Olson, FlameRunner, cardjunk, kapi, jarn, michu, Adinfo
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 38
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: morf »

OMG OMG OMG piekne! (sorry za watpliwą wartość merytoryczna komentarza)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: virgin71 »

OMG! Przecież "function key behavior" to funkcja w BIOSie... tylko musisz wgrać najnowszą jego wersję. Inna sprawa, że skąd masz to wiedzieć?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

No to wgrałem. Sketchup, kilkanaście prób i mam wgrane :D (a to i tak nie wszystko)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Radość niestety była przedwczesna. Klawisz "Fn", poza górnym paskiem, przełącza też część klawiatury emulując np klawiaturę numeryczną. Udało mi się przemapować prawie wszystkie klawisze tak żeby robiły to co mają robić:
a1.png
wliczając w to kombinacje z Shiftem, Altem, itp.

"Prawie wszystkie" oznacza że 3 nie działają: Shift+"T", Shift+"5" i Shift+"6". Dla tych kombinacji (z wciśniętym "Fn") klawiatura nie zwraca żadnego kodu i nie mam czego mapować :devil: :devil: :devil:

I znowu trzeba coś wykombinować... ;/
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 19
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: panWiadr0 »

Próbował Pan użyć kombinacji FN+Esc lub FN+F12?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Tak. Wszystkiego co znalazłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”