Dziobu - wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 19
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: panWiadr0 »

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

eee
no i?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: Berg »

Z tym projektem to odstajesz od wcześniejszych.

Miałeś chyba gorszy dzień, albo druga dawka była. :D

Weź jakoś inaczej wymyśl , jakaś rolka, najeżdżający na falę. w innej płaszczyźnie, tak by nie było wrażliwe działanie na rozszerzalność bramki na słońcu.
mcxmcx
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

A bo ja wiem... w końcu wygląda na to że działa. Jest skrajnie prostackie zarówno w projekcie jak i w druku no i robi dokładnie to co trzeba.

Do samego projektu jestem już nieco zniechęcony, bo tak w sumie to to jest ~15 wersja, licząc te z ASA :D Można się znudzić.

edit.
Rozszerzalność furtki to akurat można pominąć. A na bardziej skomplikowane konstrukcje tu nie ma miejsca. - mam równo 23mm na wszystko. Poza tym lubię proste rozwiązania ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2021, 14:28 przez dziobu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: Berg »

U mnie w słoneczne dni brama się nie domyka :D
Zrzut ekranu 2021-05-31 o 14.29.21.png
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Tu jest problem z łożyskowaniem rolki (musi być obrotowa; zapomnij o tarciu). I z udarami tego mocowania. Uchwyty z ASA które miałem poleciały właśnie przez udary - otwieranie furtki butem :D

Osobna sprawa to mechaniczne utrzymanie fioletowego ogranicznika na danej wysokości - dlatego u mnie siła działa w poziomie.

edit.
Berg pisze:U mnie w słoneczne dni brama się nie domyka :D
Przy zmianie temp o ~100°C furtka rozszerzy się o ~1.4mm. Projekt powstał dla mniej-więcej środkowej temperatury (~10-15°C) czyli potencjalna zmiana odległości +/- 0.7mm nie powinna być boląca. Co ciekawe - słupek od strony domu jest nieco krzywy co przy podnoszeniu się/opadaniu furtki (ta sama rozszerzalność) jeszcze zmniejszy ten efekt. Ale to akurat wyszło przypadkiem.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dekas »

Cześć,
Jesteśmy na forum drukarkowym, ale widziałem zatrzaski kulowe że stali nierdzewnej wpuszczane....
Oczywiście trzeba trochę poszukać, bo nie wszystkie montuje się od czoła, trzeba będzie wiercić. Ale może tak będzie lepiej?

Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Wiem że są wpuszczane. Mam chyba nawet fizycznie takie. Ale pewną cechą 99.9% moich rozwiązań drukarkowych do domu jest całkowita bezinwazyjność tego co robię. Jakbym wsadził tam kupne wpusty to informowanie o tym na forum drukarkowym nie miało by sensu, a tak coś się dzieje :D

Poza tym - wychodzi na to że jako jedyny mam taką blokadę, a to zawsze coś :D
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: Igor »

Nie śledziłem projektu, ale może akurat coś podrzucę. Magnesów próbowałeś? Mam takie do otwierania klipsów przy kasie sklepu odzieżowego - dałyby radę. Albo stos magnesów z dysków twardych. W te 23mm byś upchał solidny magnes, obudowa to temat w sam raz dla drukarki.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Nie chcę żadnych magnesów w miejscach gdzie się dużo chodzi (zwłaszcza na wysokości kieszeni). I to chyba tyle, bo poza tym to była by najlepsza opcja ;D

btw.
Robiłem kiedyś przymiarkę i cztery 40x20x5 były idealne (po dwa). Tylko kłopotliwe.

btw 2.
Te klipsy do blokad ze sklepów są dość słabe; mam pokaźny zestaw neodymów który by się nadał, no tylko jak wspomniałem nie chcę tu nic takiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”