Dziobu - wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Moshet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 9

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: Moshet »

Jak traktor to mogłeś logo Lamborghini druknąć :) a potem na o-el-iksa wystawić
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Gumowy uchwyt trójkątnej kredki dla dziecka.
Konkretnie są to kredki BIC Triangle, ale sam projekt powstał dla kredek ołówkowych Lambo (na nich gumka jest nieznacznie luźniejsza; IMHO bez znaczenia).
Noctuo Grip Medium Black
a1.png
a4.gif
a2.jpg
a3.jpg
STL:
kredka.rar
(79.26 KiB) Pobrany 133 razy
JGFTW, Abys, Berg, morf, bafunio
jakubperson
Postów w temacie: 2
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: jakubperson »

O! Jak wrażenia z tego Noctuo Grip? Jest on podobny do DD TPU czy to jednak coś twardszego?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

To zupełnie inny materiał. Nie mam nic żeby bezpośrednio porównać ale "medium" wydaje się być elastyczniejszy od DD TPU. Innych twardości nie mam.

Natomiast w przeciwieństwie do innym gum jakie posiadam, Grip świetnie nadaje się właśnie na takie uchwyty (pewnie stąd nazwa; odkrywcze, wiem :P).
Przyjemny w dotyku, "ciepły", szorstki. Chwilowo nie sprawdzę, ale IMHO mógłby być dobry na chwyty kierownicy w rowerze.
Beznadziejny w druku.


W tym konkretnym projekcie - nie porównywałem, piszę z doświadczenia - TPU było by zbyt ciasne żeby dało się założyć a po dodaniu niewielkiego luzu nie trzymało by kredki. Podobnie z NinjaFlex, które też jest dość śliskie.
Najbliżej tego co by miało sens jest guma 3DColor; tylko że ją się źle w ręce trzyma.
jakubperson
jakubperson
Postów w temacie: 2
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: jakubperson »

dziobu pisze:To zupełnie inny materiał. Nie mam nic żeby bezpośrednio porównać ale "medium" wydaje się być elastyczniejszy od DD TPU. Innych twardości nie mam.

Natomiast w przeciwieństwie do innym gum jakie posiadam, Grip świetnie nadaje się właśnie na takie uchwyty (pewnie stąd nazwa; odkrywcze, wiem :P).
Przyjemny w dotyku, "ciepły", szorstki. Chwilowo nie sprawdzę, ale IMHO mógłby być dobry na chwyty kierownicy w rowerze.
Beznadziejny w druku.


W tym konkretnym projekcie - nie porównywałem, piszę z doświadczenia - TPU było by zbyt ciasne żeby dało się założyć a po dodaniu niewielkiego luzu nie trzymało by kredki. Podobnie z NinjaFlex, które też jest dość śliskie.
Najbliżej tego co by miało sens jest guma 3DColor; tylko że ją się źle w ręce trzyma.
Czyli względnie miękki. Ale potwierdza moje przypuszczenia, że faktycznie "grip" w nazwie zobowiązuje. Trochę się rozglądam za takim materiałem do paru projektów ale nie miałem jeszcze okazji pracy z nim.
Beznadziejny w druku? Bardzo się ciągnie między ściankami czy inne problemy?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

No właśnie muszę przy okazji posiąść pozostałe twardości. Gdzieś w sieci trafiłem że toto ma 88D, ale obstawiam że chodziło o wersję Hard.
w1.jpg
w2.jpg
w3.jpg
w4.png
w5.jpg
jakubperson pisze:Beznadziejny w druku? Bardzo się ciągnie między ściankami czy inne problemy?
Nie trzyma się stołu i ma tendencję do kurczenia się.
Na stół daję Hegron albo klej Scotch, niemniej przy 80°C tak da się detal po prostu zdjąć. Dimafix, klej DD, C-Stick - nie działa.
Przy niższych temperaturach (zalecana max 60°C) w ogóle się nie trzyma; przy wyższych nie jest lepiej.
No i sam wydruk - 20mm/s. Więcej Dreamer nie daje rady (25 to może jeszcze, ale dla 30 już się ślizga filament i blokuje ekstruder). Nie próbowałem jeszcze na innej drukarce z BMG.
jakubperson, bafunio, Abys
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 13
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: mcxmcx »

Co prawda zastanawia mnie potrzeba nakładki na trójkątna kredkę (bo to już jest traktowane jako lepszy grip), ale dużo wygodniejsze, tak sądzę, byłoby odlanie tego z silikonu.

Dowolną twardość, możliwość zmiany rdzenia (wielkość) etc.

I elastyczny wystarczająco do nasunięcia.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

Pewnie jakbym nie miał drukarki to bym się bawił w odlewy. A kilkanaście potrzebnych mi sztuk już kończy się drukować.

Uchwyt pozwala dziecku wygodniej chwycić kredkę. Tylko tyle i aż tyle.
bafunio, FlameRunner, Abys
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: bafunio »

mcxmcx pisze:Co prawda zastanawia mnie potrzeba nakładki na trójkątna kredkę (bo to już jest traktowane jako lepszy grip), ale dużo wygodniejsze, tak sądzę, byłoby odlanie tego z silikonu.

Dowolną twardość, możliwość zmiany rdzenia (wielkość) etc.

I elastyczny wystarczająco do nasunięcia.

Ale jest to forum o druku3d i dziobu tego się trzyma w tym temacie. Pozatym forma i odlew z silikonu to kilka razy więcej pracy niż sam druk...


edit. Dziobu był pierwszy
FlameRunner, dziobu, Abys
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 415
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Dziobu - wydruki

Post autor: dziobu »

bafunio pisze:Pozatym forma i odlew z silikonu to kilka razy więcej pracy niż sam druk...
Dobrze wiesz że gdybym takie coś robił to forma była by drukowana i też to by trafiło do tego tematu :D

Poza tym - zgadza się. Forma to znacznie więcej pracy. A tak - wstawiłem wydruk i przyjdę jak skończy (*1).


(*1)
No chyba że to gówno się oderwie od stołu.
Abys, bafunio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”