Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Czasem trzeba się pochwalić.
Driveskull
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:38
x 1

Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: Driveskull »

Cześć, od paru miesięcy zajmuje się drukiem 3D. Tym razem podjąłem się dość interesującego projektu, związanego z drukiem wysokodetalicznych figurek. Całość możecie zobaczyć na poniższym materiale :

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0GK2OeEpySM
chemik72
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: chemik72 »

Podoba się :git: :git: :git: Pani Kinga jest też niesamowita :shock: :clap: ja to nawet kwiatka nie narysuje, to znaczy narysuje ale czy będzie podobny do niego... :sorry:
vegelus
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: Kopytko »

Fajnie z,ę pojawia się coś Polskiego na YT :) Ale kilka rzeczy musisz jeszcze odświeżyć , bo czasami nieprawdę mówisz:P Zwłaszcza np w Cura i z-hop :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Driveskull
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:38
x 1

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: Driveskull »

Kopytko pisze:Fajnie z,ę pojawia się coś Polskiego na YT :) Ale kilka rzeczy musisz jeszcze odświeżyć , bo czasami nieprawdę mówisz:P Zwłaszcza np w Cura i z-hop :)
Akurat Z-hop w Curze występuje, ale tylko gdy nozzle przechodzi przez ściany. Z-hop wewnątrz wydrukow - tworząc infill nie występuje.
Wystarczy, że porównasz sobie gcode z slicera - ideamaker do tego z Cury. Pliki z ideamakera mają pełny z hop bez różnicy na część wydruku, te z cury nie.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: Kopytko »

Chodzi mi między innymi o możliwość ustawienia, wysokości skoku, wspominałeś ,ze nie da się tego zmienić, a ta opcja jest dostępna. Ale Cury rzadko używam wiec więcej się nie wypowiem, pamiętam tylko ,ze skok na pewno dało się ustawić. W cura Z hop , robi przy przejściu przez obrysy, co jest fajne z jednej strony. Ale wiadomo , nie do każdego modelu może podpasywać.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Driveskull
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:38
x 1

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: Driveskull »

Kopytko pisze:Chodzi mi między innymi o możliwość ustawienia, wysokości skoku, wspominałeś ,ze nie da się tego zmienić, a ta opcja jest dostępna. Ale Cury rzadko używam wiec więcej się nie wypowiem, pamiętam tylko ,ze skok na pewno dało się ustawić.
Nie mówiłem o wysokości skoku :) Tylko o samym skoku tam gdzie powinien być a nie jest.
Jeśli jednak powiedziałem o wysokości skoku to tylko w odniesieniu do braku skoku nad elementami wewnątrz wydruku - bo tylko tej opcji w z hopie cury brakuje, aczkolwiek sama cura to dość słaby slicer.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: Kopytko »

AAAA ok, zrozumiałem,ze nie ma możliwości ustawienia wysokości skoku:) Fakt są lepsze:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: FlameRunner »

Czy mowa o wyłączeniu combing? ;)
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: Zabawa z figurkami - UM3/Raise3D N2+

Post autor: PrzemoS »

Driveskull pisze:Cześć, od paru miesięcy zajmuje się drukiem 3D. Tym razem podjąłem się dość interesującego projektu, związanego z drukiem wysokodetalicznych figurek. Całość możecie zobaczyć na poniższym materiale :

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0GK2OeEpySM

Figurki z Gier To cos Co lubie Robic :) a tym bardziej z WOWA :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”