Wzorniki kolorów

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Wzorniki kolorów

Post autor: dziobu »

Witam,

Zapowiadałem kiedyś tu i tam że popełnię taki wzornik. Obecnie z braku kompletu kolorów zrobiłem tylko z PET-G, ale mam nadzieję że niedługo wrzucę wzorniki dla reszty materiałów ;p

Jakby ktoś chciał porównać kolorystykę - wszystkie na jednym zdjęciu. W tle biała kartka. Balans bieli ustawiłem raczej OK. Jak zrobię miejsce to rozłożę statyw i machnę fotę jak trzeba, na teraz z ręki.

A więc:
DD PET-G
170906_211932.jpg
FlameRunner, marek91, WillingMagic, MosfetN, Abys, bafunio
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Wzorniki kolorów

Post autor: morf »

Jakby co mam kartę kalibracyjna kolorów xrite, jakby ktoś podesłał takie próbki mogę zrobić foto i odesłać.
W teori powinno być tak jak w realu ale fakt że większość I tak ma monitory nie pokalibrowane :)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Wzorniki kolorów

Post autor: dziobu »

Założenie jest takie żeby na jednym zdjęciu upchnąć wszystkie możliwe kolory. To po części rozwiązuje problem kalibracji ekranu - można porównać posiadany kolor (jak na zdjęciu będą wszystkie to z pewnością ktoś swój odnajdzie) i sprawdzi jak bardzo drugi jest inny.
Ale to jeszcze mi trochę zejdzie ze skompletowaniem reszty ;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Wzorniki kolorów

Post autor: McKee »

To nie tak działa.
Czerwony może się w 100% zgadzać, ale zielony już nie.
Jednak nowe ekrany IPS raczej dobrze pokazują kolory - do prostego porównania powinno wystarczyć.

PS.: i nie każdy tablet / telefon da się skalibrować :rotfl:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Wzorniki kolorów

Post autor: dziobu »

McKee pisze:To nie tak działa.
Czerwony może się w 100% zgadzać, ale zielony już nie.
Jednak nowe ekrany IPS raczej dobrze pokazują kolory - do prostego porównania powinno wystarczyć.
Oczywiście. Ale mogę też wrzucić RAWa z aparatu. Imho nie ma to sensu, ale lepiej już chyba nie można przenieść koloru bez użycia RALa.

Główna idea jest nieco inna - jeśli na jednym zdjęciu umieszczę wszystkie kolory np DD to ktoś kto ma np czerwony PLA będzie mógł sprawdzić jak bardzo różni się od innych czerwonych. Nie to jak wygląda w rzeczywistości, ale czy ten drugi jest ciemniejszy, jaśniejszy, bledszy, itp.
McKee pisze:PS.: i nie każdy tablet / telefon da się skalibrować :rotfl:
Dlatego można użyć prawdziwego PC a nie grzebać na kilkucalowym srablecie ;P
Choć przyznam że Toshiba TG1 miała kalibrację ekranu.

Natomiast...
zdjęcie to raz, ale patrzę też na siebie - ja mam wzorniki w ręku ;p Jak trzeba wybrać kolor to mam od razu przegląd co i jak, na żywo z pełną paletą barw ;p Mogę gdzieś pojechać żeby wzornik przyłożyć i sprawdzić czy kolor pasuje (z kawałkami uciętych drutów jeździłem - nic nie widać). Po to są te krążki mi potrzebne. Komplet z filamentów DD to tylko fanaberia bo akurat mam sporo z ich kolekcji i niewiele mi trzeba żeby to uzupełnić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”